Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker möödumas ajakirjanikust teel Felsenreitschulesse, kus teda ootab lõunasöök "mitteametliku" Euroopa Liidu tippkohtumise raames Salzburgis 19. septembril 2018. Foto: Scanpix

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles Viinis viibides Austria ajakirjanikele, et meediavabadusel peaksid olema "piirid".

Eriliselt tõi Juncker esile, et "Briti press on selline, et mina neist puudust tundma ei hakka… nad üldse ei austa poliitikute inimõigusi."

"Meediavabadusel on samuti oma piirid," selgitas ta ning pani ette, et ajakirjanikud peaksid "tundma, mis sul on lubatud teha [ja] mida sa pead tegema," vahendab Breitbart.

Junckeri kommentaarid ajakirjandusvabaduse "piiridest" võivad olla osa värskest narratiivist, millest äsja andis märku Euroopa Komisjoni õigus-, tarbija- ja soolise võrdõiguslikkuse küsimuste volinik Věra Jourová.

Nagu nentis Jourová, tuleks "nutikalt reguleerida" meediat, et talitseda "rahvusluse halva versiooni" kasvavat populaarsust.

Õigus-, tarbija- ja soolise võrdõiguslikkuse küsimuste volinik väljendas muret ka Briti pressis esinevate Euroopa Liidu suhtes kriitiliste artiklite arvukuse pärast.