Martin Selmayr istumas Jean-Claude Junckeri sejlataga Euroopa Parlamendi plenaaristungil käesoleva aasta 13. märtsil. Foto: Scanpix

Eile sai Euroopa Parlamendis nahutada Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, kes edutas selle aasta veebruaris kõigepealt Euroopa Komisjoni peasekretäri esimeseks asetäitjaks ning mõni minut hiljem peasekretäriks oma personalijuhi Martin Selmayri (47), kirjutab Daily Express.

Oma resolutsioonis nõuavad Euroopa Parlamendi liikmed kõnealuse kummalise sammu osas selgitusi ning kogu protsessi kordamist läbipaistval viisil.

Euroopa Parlamendi eelarvekontrolli komitee hinnangul võib Selmayri “kahesammulist edutamist võtta kui paleepöörde-sarnast manöövrit, millega nihutati või isegi ületati seaduse piire.”

Juncker ise ei taha Selmayri uuelt postilt lahtikangutamisest kuuldagi ning on lubanud, et “kui tema läheb, lahkun ka mina.”

Nigel Farage’i hinnangul on kabinetiülema ootamatu tähelennu näol tegemist “korrumpeerunud tagatoapoliitika” musternäitega, kusjuures parlament ei saa teha muud, kui sulgi siluda, et rahustada avalikkuse meelepaha laineid.”

“Euroopa Parlament on jõuetu peatamaks taolist nepotismi,” ütles Farage viidates ülalmainitud resolutsiooni ilmsele hambutusele.

Postimehe andmetel on Euroopa Komisjon asunud Selmayri edutamist õigustavale positsioonile ning kinnitanud, et tähelend toimus täielikus kooskõlas kehtivate reeglitega.

Teemat kommenteerides kirjutas Eesti Päevaleht siiski, et “koletiseks nimetatav saksa euroametnik tegi uskumatu karjäärihüppe,” misjärel “lõõmavad Brüsselis harukordsed kired.”