Peaminister Jüri Ratas. Foto: Stenbocki maja

Peaminister Jüri Ratas teatas pärast tunde kestnud Keskerakonna juhatuse koosolekut, et astub seoses Porto Franco kriminaalasjaga ametist tagasi, kirjutab ERR. Ratase tagasiastumine tähendab ka praeguse koalitsiooni lõppu.

Ratas ütles, et Porto Franco kriminaalasjas esitatud kahtlustus ei tähenda veel kellegi süüd, kuid heidab varju kõigile asjaosalistele.

"Sellises olukorras tundub ainuõige, et annan enda tagasiastumisega võimaluse kõigile asjaoludele häirimatult valgust heita ja ka selgusele jõuda. Poliitilise ja ühiskondliku rahu, tasakaalu tingimustes. Olen veendunud, et uurimisasutused teevad oma tööd professionaalselt, teevad seda erapooletult ning selgitavad selles juhtumis välja tõe."

Ratas kinnitas, et ta ei ole peaministrina teinud ühtegi pahatahtlikku ega teadlikku vale otsust. Tema sõnul kinnitasid ka riigi peaprokurör ja kaitsepolitsei peadirektor, et neil pole tema suhtes kahtlusi.

Pikemalt saab lugeda ERR-ist.

Ratas esitab homme president Kersti Kaljulaidile oma lahkumisavalduse. Abielureferendumi teine lugemine tuleks tema hinnangul võtta homme riigikogu päevakorrast maha.

Toimetas Jaanus Vogelberg