Esimene Moosese raamat 2:22-24: Ja Issand Jumal ehitas küljeluu, mille ta inimesest oli võtnud, naiseks ja tõi tema Aadama juurde. Ja Aadam ütles: „See on nüüd luu minu luust ja liha minu lihast. Teda peab hüütama mehe naiseks, sest ta on mehest võetud!” Seepärast jätab mees maha oma isa ja ema ning hoiab oma naise poole, ja nemad on üks liha! Foto: AnnekaS/Bigstockphoto.com

Šotimaal pidi jutlustaja veetma terve öö arestimajas selle eest, et vastas teismelisest homoseksuaali küsimustele Piibli kohta.

Pärast sellele järgnenud poole aasta pikkust uurimist ja sellisena iseenesest karistusena mõjuvat katsumust mõisteti Gordon Larmour (42) õigeks, vahendab LifeSiteNews.

Süüdistuse kohaselt oli jutlustaja "käitunud ähvardavalt või ahistavalt, mida raskendas eelarvamus tulenevalt seksuaalsest orientatsioonist."

Ühtlasi oli ta väidetavalt toime pannud "kallaletungi, mida raskendas eelarvamus tulenevalt seksuaalsest orientatsioonist."

Larmour jutlustas tänaval ning jagas kristlikke trükiseid, kui 19-aastane noormees esitas talle küsimuse Piibli õpetuse osas homoseksuaalsusest.

Larmour selgitas talle Aadama ja Eeva näitel, et Jumal lõi inimesed meheks ja naiseks, kes said lapsi. Puhkes vaidlus, misjärel noormees Larmouri sõnutsi talle järgnes ja tüli noris. Sel hetkel saabus politsei ja arreteeris Larmouri, kes pidi veetma öö arestimajas.

Larmouri sõnutsi tunnistas homoseksuaali sõber kohtus, et "ma ei rünnanud teda ega öelnud tema kohta homofoobilisi asju. Et ma lihtsalt vastasin ta küsimusele ning rääkisin talle Aadamast ja Eevast, taevast ja põrgust."

Kohtuistung kestis vaid tunni. "Piiblist jutlustamine pole kuritegu," ütles Larmour, kes selgitas ajalehele Scottish Mail, et tegemist oli tohutu ülereageerimise ja kõikide kaasatud inimeste aja raiskamisega.

Ta ütles, et see "väga kuri ja pahane noormees oli purjus ja ropendas." Politsei astus aga otsekohe noormehe poolele ega kuulanud teist osapoolt üldse.