Briti parlamendiliige Jacob Rees-Mogg. Foto: Scanpix

Äsja esines Londoni kõrgkoolis King's College konservatiivne parlamendiliige Jacob Rees-Mogg, kelle kohalolu peeti õppeasutuse "turvatsoonide" (ingl. k. safe space) poliitikat ohustavaks, mistõttu monitooris üritust koguni kolm kordnikku (ingl. k. marshal).

Turvatsoonikordnikele maksab 12 naela tunnist ülikooli tudengite ühendus.

Nende ülesandeks on patrullida üritustel, kus kõnelejad võivad kardetavasti väljendada arvamusi, mis diskrimineerivad etnilisi vähemusi või LGBT-inimesi.

Kordnikud riputavad üles silte, mis teavitavad kuulajaid, et nood asuvad "turvalises tsoonis."

Nad teevad märkmeid ja salvestavad intsidente, mis võivad olla "solvavad" ning jäädvustavad "eelarvamustest" kantud käitumist.

Kordnikud on relvastatud nutitelefonidega ning tegutsevad eeldatavasti koheselt, niipea kui täheldavad üleastumisi turvatsoonide poliitikast.

Läinud nädalasel Rees-Moggi üritusel oli kordnikke kohal kolm – kõik musta riietatud mehed.

Alguses peeti neid ekslikult turvameesteks.

Rees-Mogg olevat kohalolijate sõnutsi alustanud oma esinemist väitega, et turvatsoonid on oma olemuselt vastuolus vaba aruteluga.

Parlamendiliige ütles hiljem ajakirjanikele, et "turvatsoonide" idee pole vastuolus mitte üksnes sõnavabadusega, vaid kõrghariduse kui sellisega, mis "peaks julgustama tarmukat debatti."

"Kui inimestele ei meeldi, mida räägitakse, võivad nad minna mõnele teisele koosolekule," lisas Rees-Mogg.

Rees-Mogg on pälvinud palju pahameelt nii Briti peavoolumeedias kui pahemleeris laiemalt, kuna usub sündimata laste õigusse elule ning on veendunud, et abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline püha ühendus.

Ohtlik olukord ülikoolis Jacob Rees-Moggi (paremal) osalusel. Foto: Facebook