Kusti Salm. Foto: Facebook

Kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmi hinnangul on Politico väited, nagu oleks Eesti Ukrainale relvi saates kasutanud Euroopa rahurahastut oma relvastuse uuendamiseks, pahatahtlik laim. Politico edastab Salmi arvates valet.

Politico teisipäeva hommikul ilmunud artikli andmetel arvestab Eesti Ukrainale saadetud relvade taasteväärtust, mille alusel on riigil võimalik taotleda Euroopa Liidu riikide rahastatavast rahurahastust tagasi suuremaid summasid.

Politicoga rääkinud anonüümsed diplomaadid ja ametnikud leidsid, et Eesti plaanib uuendada enda relvastust Euroopa rahurahastu arvelt.

Kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmi arvates on Politico väited aga valed. "Tegemist on ilmselgelt pahatahtliku spinniga, Politico edastab valet, üritab lüüa lõhet liitlaste vahele, et Ukraina toetamiselt hoogu maha võtta," rääkis Salm ERR-ile.

8. veebruaril ilmus samas väljaandes Politico mahukas artikkel, milles kirjeldatati Venemaa paramilitaarse grupi Wagner ja selle juhi Jevgeni Prigožini võrgustiku toimimist ja tegevust.

Artikli andmetel üritas Prigožini võrgustik sekkuda ka Eesti poliitikasse: "Ühe dokumendi kohaselt kavatsesid Prigožini kaastöötajad 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimiste eel toetada paremäärmuslikku euroskeptilist EKRE erakonda," kirjutas Politico.

Kindlas kõneviisis esines Politico toonases artiklis ka Balti kaitsekolledži teadur Viljar Veebel. "Koostöö sai alguse sellest, et EKRE soovis olla radikaalselt liberaalsete erakondade vastu ja neil oli hea meel selle väga professionaalselt koostatud paketi vastuvõtmise üle," sõnas Veebel Politico veergudel, kuigi võttis paar päeva hiljem oma sõnad tagasi.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhtfiguurid on Politico artiklit ja selle kodumaist kajastust korduvalt nimetanud vale ja laimu levitamiseks ning infooperatsiooniks.

Toimetas Markus Järvi