Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Vaktsineerimata inimeste võimalusi tuleb täiendavalt piirata meelelahutuses ja vaba aja veetmisel, nentis peaminister Kaja Kallas sotsiaalmeedias.

Kallase hinnangul tuleb vaktsineerimata inimestele kehtestada uued piirangud. "Selleks, et piirata nakkuse levikut, säästa vaktsineerimata inimesi ja sellega kaitsta haiglate ravivõimekust, peame kaaluma uute piirangute kehtestamist nendele inimestele, kes pole end veel vaktsineerinud."

"Kui üle 70 protsendi inimestest, kes COVIDisse raskelt haigestuvad, ja üle 80 protsendi inimestest, kes COVIDisse nakatununa surevad, on vaktsineerimata, siis tuleb keskenduda neile. Peame seisma selle eest, et vaktsineerimata inimesed haigust ei saaks – see on nende endi kaitseks ning ka kogu ühiskonna kaitseks, et meie meditsiinisüsteem kokku ei kukuks, lapsed saaksid koolis käia ning majandus toimida."

Kallase järgi valitsuse arutelud algamas. Võimalike variantidena toob Kallas välja lahenduse, et COVID-tõend kehtiks ainult vaktsineeritutele ja läbipõdenutele, aga mitte enam testitulemuse põhjal.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo toonitas Delfile, et vaktsineerimine kujutab endast suisa hoolsuskohustust. "Inimestel tekib teatav ebaõiglustaju, kui sa teed tööd, panustad ühisesse solidaarsesse kindlustussüsteemi ja vaktsineerid end korralikult," tõdes minister. "Ja siis seal kõrval on inimesed, kes kasutavad sama ressurssi solidaarselt, aga omapoolset hoolsuskohustust vaktsineerimise näol ei täida."

Valitsus arutab vaktsineerimata inimeste vabaduste piiramist homme.

Toimetas Markus Järvi