Laurieri ülikooli silt Foto: kuvatõmmis internetist

Ontario arbiiter Mark Wright otsustas, et Ontario kõrgema hariduse asutused võivad jätkata vaktsineerimiskohustuse nõudega ka siis, kui seda ei nõuta enam riigi poolt.

Arbiiter tegi otsuse vaidluses, kus kaebuse esitasid kaks Laurieri ülikooli töötajat, vahendab LifeSiteNews. Ülikool kehtestas eelmise aasta septembris kõikidele üliõpilastele ja ülikooli töötajatele vaktsineerimiskohustuse ning jätkas selle järgimist ka olukorras, kus regiooni terviseasutused olid ütelnud, et vaktsineerimiskohustus ei ole enam vajalik. 

Wright on seisukohal, et ülikool oli "täielikult õigustatud" keelata vaktsineerimata inimestel osalemast õppetöös või asutuses töötamast. Arbiiteri sõnul oli kohustus "põhjendatud", kuna "Covid-19 oma kõikides variantides on erakordne oht tervisele ja ohutusele".

Vaktsineerimiskohustuse poliitika "lõi mõistliku tasakaalu töötajate privaatsuse ja kehalise puutumatuse huvide ning ülikooli huvide vahel selleks, et säilitada töökohas tervis ja ohutus", lisas Wright.

Ülikool peatas vaktsineerimiskohustuse selle aasta 1. mail, kuid samas ollakse kohustusega jätkama, kui olukord seda nõuab. 

Toimetas René Allik