Kanada peaminister Justin Trudeau Süüriast saabujatega piltnikele poseerimas. Foto: Chris Wattie, Reuters/Scanpix

Calgary koolidel on raskusi Süüria immigrantide integreerimisega Kanada haridussüsteemi, näitavad väljaande The Rebel nõudmisel esitatud sisedokumendid.

Nagu selgub, osutuvad kohalikud lapsed sageli süürlaste ähvarduste ja vägivalla märklauaks. Koolitöötajad kogevad raskusi islamiusku õpilaste takistamisel, kui nood lasevad kaaslaste vastu käiku rusikad või kivid, kirjutab The Daily Caller.

Üks süürlasest esimese klassi poiss sai direktori sõnul teada, et ta õpetaja ei olegi moslem. Mispeale laps lausus, et “te, tüübid, ei usu Allahisse ja seepärast oleks parem teid maha lüüa.”

Ohtlikuks on muutunud teismeliste kanadalannadest kooliõpilaste olukord. Nagu kirjutab The Rebel, on Frederictoni keskkooli klassidesse 14 aasta vanuste tütarlaste kõrvale topitud kahekümnendates eluaastates Süüria immigrante, mõnel täishabe ees.

Nagu oodata võiski, on tulemuseks seksuaalne ahistamine ja nõrgemate türanniseerimine.

Meedia, politsei ja poliitikud kardavad “rassisti” silti külge saada ning keelduvad abi osutamast, kirjutab The Rebel.

Brüsseli terrorirünnakute toimumise päeval said mitmed Frederictoni õpetajad haridusametilt meili, milles neid hoiatati, et “tänastel sündmustel võib olla järelmõju teatud kultuuri esindavatele õpilastele teie koolis. Õpilastes on palju energiat või elevust, millel tuleb silm peal hoida.”