Jordan Peterson Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Ontario apellatsioonikohus otsustas, et Jordan Peterson peab alluma Ontario psühholoogide kolleegiumi otsusele ja minema "tervendavale" sotsiaalmeedia koolitusele.  

16. jaanuaril lükkas Ontario apellatsioonikohtu kolme kohtunikuga koosseis tagasi Petersoni kaebuse, millega too vaidlustas Ontario ringkonnakohtu otsuse, millega teda kohustati alluma kolleegiumi käsule, vahendab National Post

"Kanada kõrgem kohus otsustas, et Ontario psühholoogide kolleegiumil on tõepoolest õigus saata mind ümberkasvatuslaagrisse [re-education camp; sama sõna, mida kasutatakse näiteks Hiina Rahvavabariigi hungveipingide ajupesulaagrite kohta]. Mulle ei ole järele jäänud enam ühtegi seaduslikku võimalust. See tähendab alistumist tühistele bürokraatidele ja peast pehmetele ärklejate jõugule või ma kaotan erialase tegevusloa," kirjutas Peterson sotsiaalmeedias.

Petersoni sõnul "võitis kolleegium selle ringi", kuid sõda pole läbi.

"Te ei saa minult võtta ära midagi, mida ma ei ole valmis kaotama. Seega vaadake ette. Päriselt. Teid on hoiatatud," kirjutas ta.

Petersoni esindanud advokaadi Howard Levitti sõnul apellatsioonikohtu otsust edasi kaevata pole võimalik.

"Ma arvan, et antud otsus annab järelvalveasutustele õigustuse käituda senisest ründavamalt," lisas Levitt, kes on ametilt tööõiguse jurist.

Kolmapäeva hommikuses sotsiaalmeedia postituses nõudis Peterson kõigilt kolleegiumi käsilastelt, et need tema ees avalikult vabandaksid ja peale seda oma ameti maha paneksid.

"Nad tahavad mind saata ümberkasvatamisele, mille kohta nad teavad, et see raiskab minu aega ja millest pole mingit kasu. Nad üritavad kahjustada minu mainet," jätkas ta.

Petersoni toetuseks astus välja teiste hulgas Kanada Konservatiivse partei juht Pierre Poilievre. Tema sõnul on Petersoni karistamise näol tegemist rünnakuga sõnavabaduse vastu ja Kanada peaministri Justin Trudeau loodud tsensuurikultuuriga, mille ta lubas võimule saades tühistada. 

Petersoni ja kolleegiumi kohtulahingud on kestnud üle kahe aasta.

Petersoni süütegudeks loetakse, et ta nimetas spordiajakirja Sport Illustratedi kaanel näidatud ülekaalulist ujumisriietes modelli "mitte ilusaks" ja nimetas Elliot Page'i rinnad maha lõiganud kirurgi kurjategijaks. Samuti süüdistatakse teda ametlike kliimajutupunktide eitamises ja "agressiivses" suhtumises ärklevatesse poliitikutesse.

Peterson kirjeldab pikemalt oma arusaamast toimuva kohta National Postis ilmunud arvamusloos.

Toimetas Karol Kallas