ArriveCan logo Foto: kuvatõmmis internetist

Kanadas alustati menetlust inimestele palju tüli ja ebameeldivusi tekitava koroonapandeemia ajal juurutatud ArriveCan reisiäpi osas. 

Kanada privaatsusvoliniku büroo (Office of the Privacy Commissioner of Canada) teatel on nad võtnud vastu kaebuse seoses isikuandmete kogumise ja kasutamisega ArriveCan telefonirakenduse poolt ning alustanud ka menetlust. Büroo ei täpsusta, kes kaebuse esitas, vahendab LifeSiteNews.

ArriveCan juurutati 2020. a. aprillis peaminister Justin Trudeau liberaalse valitsuse poolt ja tehti kõikidele kohustuslikuks 2020. a. novembris. "Kui sa ei sisesta oma reisimise andmeid ja vaktsineerimist ArriveCan'i äppi, siis on trahv 5000.- dollarit," sõnas valitsus rakenduse juurutamisel. 

Kanada valitsus on rakendust vahepeal ka täiustanud, väidetavalt selleks, et reisijate aega kokku hoida, kuid uued muudatused on rakenduse esialgsest ideest funktsionaalselt ja eesmärgilt palju laiemad. 

Inimeste privaatsust rikkuvat rakendust on kritiseerinud mitmed Kanada parteid. Rakenduse kasutamise lõpetamist soovib ka Kanada turismitööstuse assotsiatsoon. 

Lisaks tõsistele privaatsuse rikkumistele on ArriveCan tekitanud inimestele väga palju ebameeldivusi, kuna seda ei saa näiteks tõmmata nuppudega telefoni, mida kasutavad enamasti vanemad inimesed. Nii on sattunud karantiini ka täielikult vaktsineeritud isikud.

Toimetas René Allik