Kanada ühe suurima päevalehe Toronto Stari asepresident Ryan Adam leiab, et kui valitsus ei sunni suuri tehnoloogiaettevõtteid ajakirjandust kinni maksma, siis ujutavad meedia üle "võltsajakirjanikud".
Adam, kes muuhulgas täidab väljaandes valitsus- ja avaliku suhtluse juhi ülesandeid, esines suurtelt tehnoloogiaettevõtetelt raha nõudmise avaldusega äärmusvasakpoolse ning värviliste inimeste rassismi õhutava vabaühenduse Ethnic Media Services korraldatud ümarlaual, vahendab True North.
Stari asepresidendi sõnul peavad Meta (Facebooki omanikettevõte) ja Alphabet (Google) tunnistama, et "meediaorganisatsioonide toodetud sisul, mida nad jagavad, on rahaline väärtus". Kui need ettevõtted seda ise ei tee, peab valitsus neid "sundima oma reklaamituludest hüvitama sisu loojatele nende töö ja seda jäädavalt".
"Ma julgustan valitsust liikuma sellise lahendusega [tehnoloogiaettevõtete ajakirjandusmaks] edasi, kuna tööstusharu [korporatiivne meedia] on põlvili. Samuti julgustan ma tehnoloogiasektori juhte tunnistama seda olulist rolli, mida tõigapõhine päris ajakirjandus täidab demokraatias," lisas ta.
"Kui päris ajakirjandust enam ei ole, siis tuleb kõigil edaspidi leppida võlts-ajakirjanike, interneti ekspertide ja tüüpidega, kes ei järgi meie uudistetubades nõutud rangeid faktikontrollimise reegleid," rääkis Adam.
Toronto Star sattus hiljuti rahvusvahelise tähelepanu alla, kuna ideoloogiliselt vasakule kaldu väljaanne on Justin Trudeau liberaalide valitsuselt saanud sadu miljoneid dollareid toetuseid, mille peale sotsiaalvõrgu X omanik Elon Musk võrdles seda Venemaa kommunistide "Pravdaga".
Toimetas Karol Kallas