Kanada peaminister Justin Trudeau (keskel, käekellaga) kallistamas helelillas valgete sõõrikute ja siniste triipudega hõlstis isikut. Foto: GoToVan/Wikimedia Commons

Kanada peaminister Justin Trudeau ja tema liberaalne valitsus on saanud maha riigieelarvega, mille 369 leheküljel esineb sõna "sugu" suisa 258 korral.

Isegi andmeid hakkab Kanada oma kodanike kohta koguma "mittebinaarsel" moel ehk võimaldades elanikel end identifitseerida sooneutraalsete pronoomenite abil – kui nood ei peaks näiteks olema ei mees ega naine, vaid midagi hoopis muud.

Eelarves selgitatakse, et riikliku statistikaosakonna ametnikud on "koostöös LGBTQ2-organisatsioonidega kohandanud rahvaloenduse küsimustikku ja vastusevariante peegeldamaks paremini seda, kuidas inimesed endid identifitseerivad – näiteks võimaldades küsitletavatel vastata mittebinaarsel viisil."

Sest niiviisi "on valitsusel võimalik omandada rohkem andmeid … ja sellest tulenevalt rikastada poliitikaarendust, tagades ühtlasi kõigi kanadalaste suhtes kaasava kaasaegse rahvaloenduse."

Dokumendis sisalduva sotsiaalse sahkerdamise sügavuste üle ei väsita sotsiaalmeedias itsitamast. Näitena toob The Daily Caller ära ajalehe Toronto Sun toimetaja Anthony Furey siutsu, mis kõlab abitult tõlgituna umbes nii:

"Siin on üks päris rida 2018. aasta eelarvest: "samuti on meestel ja poistel soostunult ristuvad identiteedid." Ausõna, ma ei mõelnud seda välja."

Kanada õpetajad käisid LGGBDTTTIQQAAP-koolitusel

LGGBDTTTIQQAAP on "absoluutselt arusaamatu, aga koolis kasulik"

Nädalakommentaar: Lääne tsivilisatsiooni hullud päevad