Justin Trudeau rääkimas Ontarios toimunud kliimakonverentsil, 18.10.2022 Foto: Scanpix

Kanada peaminister Justin Trudeau teatas 17. oktoobril, et kui piisavalt palju kanadalasi ennast gripi vastu taas ära ei vaktsineeri ja Covidi süste ei võimenda, siis kaalub valitsus "teisi tervisemeetmeid". 

Kanada viienda põlvkonna telesidelahendusi tutvustaval pressikonverentsil esitas ajakirjanik Trudeaule küsimuse Covid-19 ja vaktsineerimise teemal. Too vastas: "Gripihooaja lähenedes tuleb meeles pidada, et inimesed ennast ära vaktsineeriksid. Kanadalased peavad olema süstitud gripi vastu ja nende Covidi vaktsiinid vajadusel uuendatud," vahendab LifeSiteNews

Peaminister väidab, et "vaktsineerimine" tähendab nii gripivaktsiini kui Covidi vaktsiinide tõhustusdooside tarvitamist. 

Kui kanadalsed seda ei tee, siis osutas Trudeau, et taas võidakse kehtestada karmid piirangud: "Kui me jõuame piisavalt kõrge vaktsineerituse määrani, siis vähendab see ohtu, et meie kõigi turvalisuse nimel ja haiglate ülekoormuse vältimiseks oleks vaja rakendada teisi tervisemeetmeid."

Trudeau jätkas väitega, et gripi vastu vaktsineerimine ja Covidi süstide võimendamine "aitab ära hoida surve meie majandusele ning kogukondadele".

Müüt, et vaktsineerimata kanadalased on süüdi sulgemistes, on ümber lükatud nii Kanada tervisesüsteemide enda andmete kui üle maailma avaldatud teadustööde poolt.

2021. aasta lõpuks sai selgeks, et riikides, kus oli kõige rohkem inimesi vaktsineeritud, oli ka kõige suurem Covidi-haigete hospitaliseerimiste määr ja haigestumine oli sarnane nii vaktsineeritutel kui vaktsineerimata inimestel. 

Käesoleva aasta jaanuaris näitasid Kanada Ontario provintsi ametlikud terviseandmed, et kõige enam Covidiga seotud hospitaliseerimisi oli "täielikult vaktsineeritud" inimeste seas.

Toimetas Karol Kallas