Sajid Javid. Foto: Scanpix

Briti tervishoiuminister teatas vaktsiinipasside juurutamise plaanist loobumisest, vahendab Breitbart.

Ühendkuningriigi valitsus otsustas loobuda plaanist viia sisse vaktsineerimispassid, mis oleks taganud vaktsineeritud inimestele pääsu ööklubidesse, kinodesse ja teistesse rahvarohkematesse avalikesse kohtadesse. Tervishoiuminister Sajid Javid teatas otsusest pühapäeval 12. septembril.

Javid sõnas BBC Andrew Marr'i programmis, et tal on palutud teatada vaktsineerimispassi plaanist loobumisest. "Me ei peaks tegema asju selle nimel," ütles minister. Ühtlasi ütles Javid, et ta ei näe hetkel uute piirangute sisseseadmise vajadust. 

Valitsuse otsus on sisuliselt kannapööre senisest lähenemisest, kus oli seisukoht, et alates septembri lõpust nõutakse alates 18-aastastelt täisvaktsineerimist pääsemiseks rahvarohkematele üritustele ja negatiivse testi tulemuse esitamine ei ole enam piisav. 

Briti valitsus pöörab vaktsiinipassi juurutamise asemel oma tähelepanu lisadooside annustamisele ning ühtlasi jääb kehtima plaan hakata alates 22. septembrist vaktsineerima 12-15-aastaseid lapsi ja teismelisi. Kuigi laste vaktsineerimise programm kätkeb vanemate nõusolekut, siis on olnud ka seisukohti, et vanemate nõusolekut ei ole tarvis. 

Valitsus jätab endale ka õiguse taastada vajadusel maski kandmise või kodutöö kohustus. 

Toimetas René Allik