Kaitsepolitseiameti töötaja. Foto: Kristjan Teedema, Postimees/Scanpix

Kaitsepolitseiameti Lõuna osakonna direktori Janek Järva hinnangul on Kremli-meelne äärmuslus Eesti jaoks islamiäärmuslusest ohtlikum. Samas nendib Järva, et seoses immigratsiooniga on esile kerkinud täiesti uued näod ja koguni Lõuna-Eesti aastates prouad väljendavad paremäärmuslikke vaateid.

Kapo Lõuna osakonna juhi hinnangul Eestis klassikalist vasakäärmuslust ei ole, küll aga on Kremli-meelsed isikud, keda võib äärmuslasteks nimetada. Lisaks neile eksisteerivad grupid ja inimesed, keda mingite tunnuste alusel võib liigitada ka paremäärmuslasteks.

"Kusjuures viimase aasta jooksul on hakanud silma torkama – ja see on tõenäoliselt seotud immigratsioonisurvega –, et on tekkinud täiesti uued näod, kes veel paar aastat tagasi üldse n-ö pildil ei olnud ja on nüüd nagu maa alt välja ilmunud," imestab Järva.

"Kui Lõuna-Eestis rääkida mõne vallavalitsuse ametnikuga, aastates prouaga, siis tema juttu kuulates saab selgeks, et ta on tegelikult päris paremäärmuslike vaadetega: mitte kedagi ta siia ei taha, kõik olemasolevad [välispäritolu inimesed] tuleks minema saata ja ühtegi immigranti ei tohiks siia lasta," sedastab Järva.

Loe lähemalt siit.