Kaitsepolitsei maja. Fototöötlus: Objektiiv

Kaitsepolitsei pressiesindaja Jürgen Klemm kinnitas saates "Otse Eloga", et Kaitsepolitseiamet ei ole tuvastanud mingeid Venemaa sidemeid Varro Vooglaiu ning tema juhitud Sihtasutusega Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.

"Stenbocki maja ees meeleavaldusi korraldanud Varro Vooglaiu puhul on spekuleeritud, ega temal või ta sihtasutusel pole sidemeid Venemaaga. Kas kaitsepolitsei on siis midagi kahtlast tuvastanud?" küsis Elo Mõttus-Leppik oma saates.

"Ohtude tuvastamine, see on meie põhitöö. Meie oma põhitöös ei ole tuvastanud jah, et oleks kuritegu toime pandud," kinnitas kaitsepolitsei pressiesindaja Jürgen Klemm.

"Ehk mingeid sidemeid ei ole Venemaaga ütleme näiteks meeleavalduse korraldajal Varro Vooglaiul?" küsis Mõttus täiendavalt.

"Meie ei ole tuvastanud kuritegu, just nimelt," kinnitas Klemm veelkord.

"Täpselt sama ütles mulle juba 2014. aastal KAPO peadirektor Arnold Sinisalu," lisas Vooglaid omalt poolt sotsiaalmeedias. "Kui kinnitasin talle temaga kohtudes, et kõik Eesti Päevalehe poolt liikvele lastud jutud meie sidemetest Venemaaga on täiesti alusetud ehk lausvaled, vastas ta lakooniliselt "Me teame". Kui küsisin, kas KAPO oleks valmis seda ka avalikult ütlema, sain vastuseks, et nemad selliste suhtekorralduslike asjadega ei tegele."

"Igal juhul oleme meie saanud kõik need aastat tegutseda täiesti rahulikult teadmises, et ei KAPO ega keegi teine ei saa mingeid varjatud sidemeid tuvastada, sest neid lihtsalt ei eksisteeri. Eks välja mõelda saab igasuguseid asju, aga ma tahan siiski uskuda, et nii kaugele meie riigis ei minda, isegi kui poliitiline surve muutub väga suureks. Loodan, et ma ei eksi," kirjutas Vooglaid täiendavalt.

Toimetas Martin Vaher