Foto: Scanpix

Sakslased, kes on kokku puutunud Covid-19 haigega ja rikuvad korduvalt karantiinireegleid, võidakse saata kinnipidamiskeskustesse.

Saksimaa, kus Covid-19 on levinud Saksamaal kõige raskemal kujul, liidumaa ametnikud on heaks kiitnud kava, et karantiinirikkujad saadetakse ühe põgenikelaagri aiaga eraldatud ossa, vahendab NYPost.

Samuti on karantiinirikkujad kavas kinnipidamisele saata Brandeburgi liidumal.

Schleswig-Holsteini liidumaal suletakse korduvad rikkujad noorte kinnipidamiskeskuse eraldatud ossa.

Baden-Württembergis on seaduserikkujate jaoks kahes haiglas eraldatud spetsiaalsed palatid, mida valvavad politseinikud.

Valve all kinnipidamine on ette nähtud inimeste jaoks, kes rikuvad liikumispiirangute reegleid korduvalt, peale seda kui neid on esimeses järjekorras trahvitud. 

Saksamaa Liidumaadele annab õiguse haigusekahtlusega inimesed kinnipidamisele saata eriolukorra haiguste tõrje seadus, mis võeti Bundestagis vastu eelmise aasta märtsikuus ja mida uuendati novembris.

Saksamaal on tuvastatud rohkem kui kaks miljonit Covid-19 juhtu ja ligi 47 000 surma, mille üheks põhjuseks on olnud Covid-19.

Alternatiiv Saksamaale Bundestagi saadik Joana Cotar säutsus kinnipidamislaagrite algatuse peale: “Keegi on siin liiga palju Orwelli lugenud ja arvas: äge, meie teeme ka nii.”

Toimetas Karol Kallas