Jaanus Karilaid. Foto: Scanpix

Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaiu sõnul võib koostöös Reformierakonnaga saada suureks takistuseks nende enesekriitikavõime puudumine. EKREga koalitsiooni moodustamiseks piisab heast tulemusest.

Kaks päeva tagasi kutsus sotside juht Jevgeni Ossinovski Keskerakonda ja Reformierakonda üles välistama koostööd EKREga. Vastuseks jäi Ossinovski oma üleskutses üksinda. Enamgi – Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora leidis ERRile antud intervjuus, et Ossinovski on oma anti-EKRE hoiakutega hoopis sotse endid nurka mänginud.

Objektiiv uuris, millisena parteid ise oma koostööväljundeid näevad.

Reformierakonnal puudub enesekriitika

Jaanus Karilaid tuletas meelde, et aastatel 2009–2014 toime pandud suuremahulise Danske rahapesu ajal täitis nii rahandus- kui peaministrikohuseid reformierakondlane (Jürgen Ligi ja Andrus Ansip – toim.).

"Rahapesu probleemile pole üle kümne aasta tähelepanu pööratud. Kas see oli ebapädevus, hoolimatus või midagi muud? Väga keeruline on koostööd teha erakonnaga, kes ei taha oma vigu tunnistada," leidis Karilaid.

EKREga koalitsiooni moodustamine oleks selles mõttes lihtsam. "Kui valija eelistab EKREt rohkem kui Reformierakonda, siis on eeldused koalitsiooniks EKREl suuremad," sõnas Karilaid.

Keskerakonna aseesimees lisas, et kui peale 3. märtsi suudavad valimistel hea tulemuse saanud erakonnad austada üksteise seisukohti ja ühisosas kokku leppida, siis sellele põhjale ka valitsusliit luuakse.

Reformierakonna juht Kaja Kallas jäi kindlaks varemöeldule, et välistab praegu igasuguse välistamise. "Reformierakond ei aruta enne valimisi võimalikke koalitsioonipartnerite üle," sõnas ta pressiesindaja Kajar Kase vahendusel.