Rahumeelne BLM meeleavaldus Seattle'is 08.06.2020. Foto: Scanpix

Käesoleva nädala esmaspäeval algas Ameerika Ühendriikides ühe mustanahalise kurjategija surma, millest sai 2020. aasta maikuu lõpus alguse üle maailma ulatuv BLM-laste märatsemine, kohtuprotsess. Kohtudokumentidest selgub, et kogu mainitud blõmmide üritus on rajatud suurele valele, kirjutab Karol Kallas.

Esmalt meenutus, kuidas üks mustust seaduserikkuja hukkus. 2020. aasta 25. mail helistas ühe Ameerika Ühendriikide Minnesota osariigi Minneapolise linna toidupoe töötaja hädaabinumbrile 911 ja teatas, et üks mustu maksis suitsude eest võltsitud 20-dollarilise rahatähega. Kurjategija käitus väga segaselt ja vägivaldselt ning politsei pidi tema rahustamiseks kasutama jõudu. Raskete terviseprobleemide ja raske narkojoobe koosmõjul seitseteist minutit peale esimese politseiekipaaži saabumist kurjategija suri. 

Käesoleva nädala esmaspäeval algas Minneapolise linna Hennepini maakonnas/linnaosas valgest rassist politseiniku, kes kurjategijat maas kinni hoidis ja millise toimingu ajal kurjategija suri, Derek Chauvini üle kohtumõistmine.

Kohtudokumentidele lisatud ametlikust lahkamisraportist selgub, et Chauvinil polnud kurjategija surmas mingit osa, kuid esmalt meenutaks, kuidas peavooluajakirjandus on tollest ajast saadik narratiivi kujundanud.

BBC kirjutas 2. juunil 2020.: "Ametlik lahkamine näitab, et George Floydi surm oli mõrv".  

CBS News vahendas 4. juunil: "Kaks lahkamist näitavad mõlemad, et George Floyd mõrvati, kuid need lahknevad teatud olulistes üksikasjades."

Wikipedias kannab kurjategija nimeline artikkel pealkirja "George Floydi tapmine". Maailma enimkasutatav ja faktitäpsusele pretendeeriv entsüklopeedia kasutab pealkirjas sõna "tapmine", mitte "surm" – sisuliselt on tegemist päeva ja ööga.

Kstp.com Eyewitness News väitis: "Floydi laubalt, näolt ja ülemiselt huulelt  leiti hulgaliselt tömbi jõuga saadud vigastusi; samuti leiti õlgadelt, kätelt, küünarnukkidelt ja jalgadelt nahavigastusi."

Sama narratiiv jätkus ka Eesti meediaruumis: "Politseivägivalla ohvriks langenud George Floydi perekonna advokaat Ben Crump ütles, et läbi viidi ka teine lahkamine, mis näitas surma põhjusena just lämbumist," alustab sündmuste tutvustamist Delfi.

Seoses kohtupidamise algusega on avalikkuse ette jõudnud erapooletud lahkamisülevaated ja objektiivsuse huvides on olulisem osa sellest siinkohal ära tõlgitud. Paksendused on lisatud käesoleva ülevaate autori poolt.

Paksendused on lisatud põhjusel, kuna üheks BLM-liikumise sõjahüüuks sai kõnealuse kurjategija saatuslikke hetkede videotes nähtud korduvalt öeldud lause "ma ei saa hingata" (I can't breathe). Lahkamine näitab, et surma põhjuseks ei olnud lämbumine ja Chauvin käitus kurjategijaga sisuliselt siidikinnastes. Seda enam, et suhteliselt vastselt oli alanud Hiina viiruse paanika ja kurjategijate näoga maa poole hoidmine oli kõiges õigustatud

Küll aga oli kurjategija täis pumbatud erinevaid tugevaid (n fentanüül, amfetamiin) ja vähem tugevaid (n kanep, tubakas) narkootikume  määral, mis temalt elu viisid.

Ameerikas on kohtupidamine poliitiline, lisaks on tegemist nii kõrge profiiliga asjaga, et enne Ülemkohut see ei lõpe ja "õigusemõistmise" tulemus võib olla kasvõi "üldise turvalisuse huvides" – kui otsus langeks Chauvini kasuks, annaks see BLM-lastele taas põhjuse linnasid maha põletada – igasugune. Küll aga on selge, et kogu marksistidest BLM-laste tänaseni kestev kampaania sai alguse suurest valest. 

Erakordselt jälestusväärne ja õõvastav on ametivõimude – mille käes olid kõik õiged faktid – teabe varjamise ja otsese valetamisega BLM-laste ürituse mahitamine.

Põhimõtteliselt on sama jälestusväärne Suure Äri ja peavoolumeedia BLM liikumise rahastamine ja nende marksistlike lurjuste valede varjamine. Eesti peavooluajakirjandus on nagunii sellise peavoolunarratiiviga kaasajooksik ja ehk ei vääriks siinkohal tähelepanugi, aga küsida võiks siiski: miks ometi nad peavad sellist valeusku Eesti inimestele kuulutama? 

Lõppeks mängis kogu BLM ja sellega kaasnenud Antifa märatsemine Ameerika linnades päris suurt rolli USA presidendivalimistes.

Alljärgnevas videos annab Ameerika Ühendriikide kõige populaarsem saatejuht Tucker Carlson ülevaate musta kurjategija surmaga seotud sündmustest.