
Ameerika Ühendriikide Demokraatliku Partei 2024. aasta valimiste asepresidendikandidaat Tim Walz leiab, et demokraadid kaotasid valimised Donald Trumpile, kuna rõhutasid oma pahemäärmuslikke poliitikaid liiga vähe, kirjutab Karol Kallas.
Sotsialismi üksikult ja progressismi üldisemalt üks iseärasusi on asjaolu, et kui midagi valesti läheb, siis usklike jaoks on alati ainsaks lahenduseks veelgi rohkem sotsialismi/progressismi. Rohepöörde katastroofist päästab riigi majanduse veelgi rohkem elektrituulikuid, "rohelisi" töökohti ja nii edasi.
Ameerika Ühendriikide Demokraatliku Partei toetus pole olnud nii nadi – alla 30 protsendi – kui täna alates 1990-ndate aastate algusest. Riigi 2024. aasta novembri alguses toimunud presidendivalimiste demokraatide asepresidendi kandidaat, Minnesota osariigi kuberner Walz arvab, et toetust aitab tõsta tema inimesi innustav üleriigiline kõnekoosolekute turnee. Selle juures ei anna ta endale aru, et just tema "eripärad" olid koos Kamala Harrise lõkerdava nürimeelsusega pea samaväärne põhjus, miks demokraadid need valimised kaotasid.
Kuna Walzi arvates peavad meeste väljakäikudes olema tampoonid, millise kohustuse ta enda juhitavas osariigis koolidele 2023. aasta maikuus kehtestas, on ta saanud rahvasuus hüüdnimeks "tampooni Tim".
Tampooni Tim pidas 27. märtsil koosoleku Texase osariigi Rosenbergi väikelinnas. Tema sõnul kaotasid nad Harrisega valimised, kuna ei olnud kaasamise, õigluse ja mitmekesisuse (DEI), sündimata laste tapmise ning sisserände küsimustes "piisavalt julged". Lisaks lubas ta, et "meie kultuur näitab, et mitmekesisus on meie tugevus". Walzi kaasesinejaks kõnekoosolekul oli Texase demokraat Beto O'Rourke, kes on üle Ühendriikide kuulus "karvik" (furry), ehk inimene, kelle seksuaalsed huvid on seotud karvaste loomakostüümidega.
Tampoonilembist ja karvikust demokraatidele populaarsuse tõstmiseks siiski nende endi hinnangul ei piisa ning mingil põhjusel otsustas vasakäärmuslasest senaator Bernie Sanders hakata 2028. aasta valimisteks presidendikampaaniat tegema. Osutatud ürituse, mis kannab nime "sõda oligarhiaga" (Fighting Oligarchy), näol võib siiski tegemist olla mingisuguse laiema programmiga, sest 83-aastane senaator on lubanud, et tema rohkem presidendiks ei kandideeri.
Ergo AOC!
Kui korraliku kommunisti mõõdu välja andev miljonärist Sanders, keda rahastavad miljardärid, on juba iseenesest poliitiline oksüümoron, siis kõigele lisaks teeb ta kampaaniat koos Alexandria Ocasio-Corteziga, keda kutsutakse lühemalt AOC ja peetakse tõenäoliseks 2028. aasta demokraatide presidendikandidaadiks. AOC on Ladina-Ameerika päritolu värviline kongressisaadik, kes kuulub demokraatide "(rünnak)rümhma" (squad) fraktsiooni. Tegemist on äärmiselt agressiivse, jutuka, kuid mitte eriti laia silmaringiga progressistist rohepoliitikuga, kelle olemust võiks eestlastele kirjeldada Hanah Lahe ja Greta Thunbergi summana.
Kui Sandersi ja AOC veel mitteametliku kampaania taga on kindlasti nende endi ambitsioonid, siis lisaks sellele keegi rahastab neid ja mingisuguse heakskiidu peab nende üritusele andma samuti Demokraatide Rahvuskomitee (DNC). Poliitiliselt kujutavad nimetatud inimesed kõige võimendamist, mida saatis korda viimane demokraatide valitsus.
Uudistekanali HotAir toimetaja John Sexton üritab demokraatide käitumist selgitada ülevaates "Demokraatlik Partei suri ära, kuid lahkamise tulemusi eiratakse". Sexton kirjutab:
"Üldjuhul kui parteid tabab valimistel hävitav kaotus, siis korraldab see "lahkamise" ehk üritab võimalikult täpselt saada aru, miks parteil ei õnnestunud valijaid enda poole meelitada. Demokraatide lahkamine seevastu jõuab pea alati ühe ja sama tulemuseni: progressistid väidavad, et partei ei olnud piisavalt pahemäärmuslik, ja mõõdukad liikmed, et partei on liiga pahemäärmuslik, millega peletas valijad eemale."
HotAiri toimetaja jätkab, et kui isegi demokraatide seas on inimesi, kes saavad aru, et Ameerika Ühendriikide valija on liikunud poliitilistelt eelistustelt paremale, siis sellega arvestamise asemel pole partei nõus muutuma.
Maailma riikide ajalugu näitab üheselt, iga juhtum on empiiriliselt ja teaduslike meetoditega tõestatud, et sotsialism/progressism mõjub inimestele ning riikidele hävitavalt. Sotsialistid-progressistid seevastu jäävad alati kindlaks, et kõigi hädade põhjuseks on liiga vähe sotsialismi/progressismi.
Maailmakuulus Kanada teadlase Gad Saadi sõnul tingivad sellise maailmavaatelise kindlameelsuse – usu – "mõistuse parasiidid". Kuna nii USA demokraatide kui selle Euroopa Liidu ja Eesti sõsar-ühispartei näol on näha, et selline ajuparasiitide põhjustatud poliitika ei kavatse kuhugi taanduda, siis on sellel olemas kõik ajuhaiguse, psühhoosi vms tundemärgid.