Foto: Piqsels

Ameerika Ühendriikide majandust on tabanud suurem inflatsioon. Ühe maailma suurima toidukonglomeraadi Kelloggsi juht leiab, et vaesem rahvas võiks lõunaks süüa krõbinaid.

Ameerika Ühendriikide toiduainete hinnad on tõusnud sissetulekute suhtes kõrgustesse, mida pole nähtud 30 aastat. Kelloggsi miljonärist tegevjuht Gary Pilnick leiab, et kehvemal järjel olevad inimesed võiksid raha säästmise nimel süüa lõunaks tema juhitud ettevõtte toodangut, vahendab Breitbart

"Helveste toiduainete kategooria on alati olnud üpris kättesaadav ja see kipub olema kitsikuses tarbijatele suurepärane valik," rääkis Pilnic hiljuti ajakirjanikele. 

Kelloggsi tippjuht andis mõista, et ajal kui üha suurem hulk Ameerika Ühendriikide inimesi satub raskustesse, on see tema ettevõtte jaoks suurepärane turundamisvõimaluste aeg.

"Mõned asjad, mida me esmalt ette võtame, on sõnumite edastamine. Me peame jõudma tarbijani seal, kus ta asub. Seega me reklaamime krõbuskeid lõunasöögina," jätkas ta.

"Kui te mõtlete, kui palju lähevad maksma perekonna krõbinad, siis on see palju odavam kui muud asjad, mida nad võiksid süüa," lisas Pilnick.

Kui ajakirjanikud uurisid, kas perekonnad, kes inflatsiooni tõttu kannatavad, ei võta selliseid sõnumeid "valesti", vastas tippjuht: "Me ei arva nii."

"Tegelikult on nii, et sellised sõnumid lähevad praegu väga hästi peale," tunnistas ta.

Pilnick selgitas oma ettevõtte andmestikku, mis näitab, et 25 protsenti nende toodangu tarbimisest toimub väljaspool hommikusöögi aega.

"Suur osa sellest on lõunasöök ja see paistab suurenevat," lisas naeratav tegevjuht.

Kelloggsi krõbinate paki hind jääb Walmartis umbes nelja ja kuue dollari vahele. Eestis on hinnad eurodes enam-vähem samad.

2004. aastal üritas Kelloggs pääseda kaalulangetamise turule ja mõtles välja nn K-dieedi.

Mail Online kirjeldas 2022. aastal Kelloggsi helbeid järgmiselt: rohkem suhkrut kui pontšikus, soolasem kui pakk kartulikrõpse ja sama palju kaloreid kui Marsi šokolaadis.

Toimetas Karol Kallas