Iisraelis kehtis ränk vaipvakjtsineerimise sund ka lastele. 8-aastase Iisraeli poisi Rafael Peledi vaktsineerimine Ramat Gani linna Sheba Tel Hashomeri haiglas, 22.11.2021. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu saadik ja sotsiaalkomisjoni liige Kert Kingo kirjutab sotsiaalmeedias, et tänase valitsuse kuritahtlik kava lapsi lastevanemate selja taga ära süstida jääb ära.

Kingo sõnul osalesid teisipäeval 13. detsembril toimunud sotsiaalkomisjoni koosolekul lisaks komisjoniliikmetele veel sotsiaalministeeriumi ja õiguskantsleri kantselei ametnikud

Põhiliseks komisjoni aruteluteemaks oli tänase Eesti Isamaa, Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna valitsuse soov lapsed ilma lastevanemate nõusolekuta ära süstida.

Seadus näeb ette, et ilma lapsevanema loata ei tohi lapsi süstida, ehk lapsevanem vastutab alaealise lapse terviseküsimuste eest. See omakorda tähendab, et sotsiaaldemokraadist töö- ja terviseministri Peep Petersoni ning sotsiaaministeeriumi ametnike poolt säherduse määruse ettevalmistamine oli kas lihtsalt rumal või teadlikult inimeste põhiõiguseid ja -vabadusi tühistav seadusevastane tegevus.

"Jõudsime lõpuks kokkuleppele, et määrusest jäetakse välja õpilase iseseisev ehk vanemate teadmata vaktsineerimise otsuse või selle tegemata jätmise õigus," kirjutab Kingo.

"Seega ei või koolides ILMA LAPSEVANEMA NÕUSOLEKUTA [Kingo rõhutus] last vaktsineerida ja seda võib teha AINULT vanema nõusolekul."

Kingo hinnangul tagaselja süstmise määrust selle senisel kujul ei kinnitata.

Toimetas Karol Kallas