Millal saaksime juba hakata kandideerima Euroopa Liidu koondisse? Pildil Euroopa Liidu lipp, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker (lipu juures) ja asjapulgad. Foto: Wikimedia Commons/Eesti Euroopa Liidu eesistumine 2017

Väidetavalt on käimas arutelud Euroopa Liidu olümpiakoondise loomiseks eesmärgiga hävitada rahvuslik identiteet.

Nagu kinnitab Euroopa Parlamendi liige Bill Etheridge, räägitakse nii Brüsseli kui Strasbourgi suletud uste taga "tõsiselt" Euroopa Liidu koondise osalemist 2036. aasta olümpial, mil ühtlasi täitub 100 aastat Berliini mängudest, mille avas Adolf Hitler.

Etheridge'i sõnutsi on tegemist Euroopa Liidu ladviku järjekordse katsega hävitada kontinendil selline nähtus nagu rahvuslik identiteet, lehvitades seejuures "solidaarsuse" lippu.

Juba juunis jõudis avalikkuse ette kõrge eurokraadi avaldus kavatsusest kasutada veelgi varasemaid ehk 2024. aasta olümpiamänge selleks, et konsolideerida keskvõimu ning süvendada solidaarsust.

Nimelt nentis Parlamendi president Antonio Tajani, et Euroopa Liidu sportlased "võidavad kui eurooplased" ning peaksid seepärast esindama oma saavutustega kogu liitu.

"Mida me oleme üritanud teha, on näha Euroopa lippu lehvimas olümpiamängudel riigilippude kõrval ning me tahame võita olümpial kui eurooplased," ütles Tajani ajakirjanikele.

"Nii et see on miski, mille kallal me rahvuslike föderatsioonidega töötame," teatas tookord Tajani.

Kas Pariisi olümpial osaleb juba Euroopa Liidu koondis?