Foto: bigstockphoto.com

17. juuni erakorralisel istungil andis Taavi Aas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni nimel Vabariigi valitsusele üle otsuse eelnõu, milles tehakse ettepanek tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade hüvitamiseks eesootavaks kütteperioodiks.

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on nende ettepanekud järgmised:

  • kaotada lõpptarbijatele alates 2022. aasta septembrist kuni 2023. aasta maini elektrienergia ja maagaasi võrgutasud;
  • määrata kaugkütte-, elektri-, ja gaasihinnale lagi 2021. aasta esimese poolaasta taseme järgi ning hüvitada ajavahemikul 2022. aasta septembrist kuni 2023. aasta maini kõigile elektri lõpptarbijatele 80% kaugkütte-, elektri- ja gaasihinnale määratud hinnalage ületavast osas.

"Inflatsioon kasvab meeletu kiirusega, mõjutades juba täna ning hakates lähitulevikus veelgi rohkem mõjutama kõiki majandussektoreid ja eluvaldkondi. Juba tänane, 20-protsendiline inflatsioon on eesti ühiskonnale ja majandusele tõsine väljakutse ning selge on see, et olukord muutub veelgi keerulisemaks. Inimeste reaalsissetulek ning ostujõud vähenevad, samas kui energiakandjate ja toiduainete hinnatõus suureneb," seisab erakonna teates. 

"Riigikoguni ei ole jõudnud valitsuse plaan, kuidas riik elanikele antud olukorras appi tuleb ning nende elementaarset toimetulekut toetab. Soojusenergia ning elekter ei saa olla luksuskaup. Inimesed ei peaks valima toidukorvi ning kommunaalkulude maksmise vahel. Selge on see, et riigil on võimalik aidata ning inimestele ja ettevõtjatele tuleb appi tulla," leiab Keskerakond.

Toimetas Martin Vaher