Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid. Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid teatas möödunud nädalal, et erakonna juhatus otsustas välja tulla hallist tsoonist, “kus iga liige võib arvata, mida tahab”, ja toetada kooseluseaduse tühistamist.

“Juhatus otsustas välja tulla hallist tsoonist, kus iga liige võib arvata, mida tahab,” vahendas portaal Delfi Karilaiu sõnu. “Juhatus tegi otsuse, et nad toetavad kooseluseaduse tühistamist. Kuna täna on näha, et rakendussätetega on probleeme, see tekitab tulevikus kohtukulusid ja arusaamatusi, siis on parem see eelmisel aastal vastu võetud kooseluseadus tühistada ja erakonnal on olemas ametlik seisukoht selles asjas.”

Riigikogus on Keskerakonna ja EKRE fraktsiooni liikmed esitanud kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu. Jaanus Karilaid ütles hiljuti portaalile Objektiiv, et hääled kooseluseaduse tühistamiseks on koos.

Pereraadio 18. detsembri saates “Objektiiv” märkis EKRE aseesimees Martin Helme Keskerakonna juhatuse otsust kommenteerides, et kõige olulisem on see, et Keskerakond tuleks sellele eelnõule taha, samamoodi ka IRL ja Vabaerakond.

Enne aga peab riigikogu läbi hääletama kooseluseaduse rakendusaktide muudatusettepanekud, mida ainuüksi EKRE on esitanud obstruktsiooni eesmärgil 260. Kooseluseaduse rakendusseadus tuleb teisele lugemisele 2016. aasta jaanuari lõpus.