Britist keskerakondlane Abdul Turay nimetab EKREt parasiitlikuks ja fašistlikuks parempopulistliku liikumise häbiplekiks. Foto: Scanpix

Suurbritannia kodakondsusega Tallinna volikogu keskerakondlasest liige Abdul Turay sildistab oma avalikus kirjas Jüri Ratasele EKREt fašistlikuks ja parasiitlikuks erakonnaks ning parempopulistliku liikumise häbiplekiks.

Keskerakondlane Abdul Turay avaldas eile sotsiaalmeedias avaliku kirja Keskerakonna juhile Jüri Ratasele, milles ta väitis muuhulgas, et kui Ratas peaks moodustama EKREga koalitsiooni, siis näitab see tema sobimatust riigi või isegi erakonna juhiks ning samuti põhimõttelagedust:

"Kui te sõlmite kokkuleppe EKREga, siis näitab see, et teil puuduvad põhimõtted. See näitab, et te teete kõik, et võimul püsida, teete kõik, et teie sõpradele jääksid nende töökohad alles."

Turay juhib oma kirjas tähelepanu ka Ratase kunagisele väitele, mille kohaselt olevat koostöö EKREga tema jaoks võimatu ning nimetab seejärel Ratast valetajaks.

Ilmselt on Turay pahameel tingitud eelkõige tema varasemalt väljendatud uskumusest, et Keskerakond on ainuke tugev partei, mis on vastuseisjaks EKREle ning millest tulenevalt pidas ta kahe erakonna koalitsiooni välistatuks.

Turay arvates võib aga koalitsioon EKREga tähendada Keskerakonna jaoks hävingut ning selle tagajärjeks võib olla ka rahvusvahelise kogukonna toetuse kaotamine:

"Sellel NAISTE ajajärgul ootavad kõik üle maailma, et naine, kes võitis valimised moodustaks ka järgmise valitsuse. Kui seda ei juhtu pelgalt seetõttu, et meeleheitlik poliitik moodustas koalitsiooni fašistliku erakonnaga, siis järgneb sellele rahvusvaheline pahameel. See kestab kuid. Teid lüüakse risti. Võite selles kindel olla. Te hävitate Eesti maine, peletate eemale investorid, turistid ning ettevõtted ja ärid ning kahjustate inimeste töö- ning elatusvõimalusi. Te hävitate oma pärandi."

Ka EKRE iseloomustamisel ei hoia Turay just värve kokku:

"EKRE ei ole tavaline parempoolne populistlik erakond. Nad on parempopulistliku liikumise häbiplekk. Nad ei ole nagu UKIP Suurbritannias või Trump Ameerikas. Nad on parasiidid, mis on klammerdunud parempopulistliku liikumise seljale. Nad on lihtsalt fašistid."

Samuti vihkavat Martin Helme Turay sõnul venelasi.

Toimetas Martin Vaher