Kiievi LGBT aktivistide "Võrdsuse marss", 19.09.2021 Foto: Scanpix

Pühapäeval, 16. juunil, toimus Ukraina pealinnas Kiievis KyivPride karneval. Rongkäigus osales umbes 500 inimest, kelle hulgas on aktivistid, diplomaadid ja rahvusvahelise kogukonna esindajad. 

Osaliste kaitseks võeti kasutusele karmid turvameetmed. Üritusele pääses ainult eelneva registreerimise alusel ja toimumiskoht, mis jääb varjendite lähedusse, on teada ainult osalistele, vahendab Kyiv Independent.

Algselt plaaniti homokarneval korraldada Kiievi metroos, kuid selle mõtte lükkas Kiievi linnavalitsus turvakaalutlustel tagasi.

Tegemist on esimese Kiievi homokarnevaliga alates Venemaa sissetungist 2022. aasta veebruari lõpus.

KyivPride'i nõukogu esimees Anna Sharõhina selgitab homokarnevali toimumise tagamaid: "Sõjaväelaste hulgas on tugev LGBTQ+ kogukond. Kõik neist ei ole ennast avanud ["kapist välja tulnud"], kuid need kes on, tulevad marssima. Me tahame nii ukrainlastele kui maailmale näidata, et Ukrainas on LGBTQ+ sõjaväelasi." 

Kiievi homokarnevali tänavuse aasta teema on "ühinege võrdsuse ja võidu nimel", millega tahetakse näidata, et nii omasooiharad kui muude veidrate seksihuvidega inimesed moodustavad olulise osa Ukraina ühiskonnast.

Toimetas Karol Kallas