Pakistani kristlased mälestavad Lahore'i terroriaktis hukkunuid. Foto: Asif Hassan, AFP/Scanpix

Pühapäeval tappis Pakistanis Lahore'is linnapargis plahvatanud pomm vähemalt 65 ja vigastas rohkem kui 300 inimest. Sihtmärgiks olid ülestõusmispüha tähistavad kohalikud kristlased, enamik ohvreid olid naised ja lapsed.

Vastutuse eneseõhkija poolt toime pandud terroriakti eest võttis enda peale Talibanist eraldunud islamistlik ühendus Jamaat ul-Ahrar, kelle esindaja sõnul võeti sihtmärgiks just nimelt kristlased. Meedia teatel oli hukkunute seas ka palju moslemeid.

Vatikani Raadio teatel nimetas paavst Franciscus esmaspäeval, teisel ülestõusmispühal Lahore'i terroriakti argpükslikuks ja mõistusevastaseks ning kutsus üles palvetama hukkunute ja nende lähedaste eest. "Ma kordan jälle, et vägivald ja metsik vihkamine toob kaasa ainult valu ja hävingut, rahu võib saavutada üksnes lugupidamise ja vendluse teel," kõneles paavst.

Anglikaanide juht, Canterbury peapiiskop Justin Welby teatas Twitteris: "Me palvetame Lahore'is hukkunute eest ristilöödud Issanda poole, kes annab meeleheites lootust, kelle armastus on ohvritega ja kes tõotab õiglust."

Vene õigeusukiriku patriarh Kirill saatis Pakistani peaministrile kaastundeavalduse, paludes võimudel teha kõik endast olenev, et Pakistani elanikud, nende seas kristlased, võiksid end turvaliselt tunda. Patriarh märkis, et terrorismi on võimalik  peatada ainult ühiste jõupingutustega, milles osalevad nii poliitilised kui usulised juhid ja kõik hea tahtega inimesed.

Aasta tagasi tabas pommirünnak Lahore'i roomakatoliku kirikut, plahvatustes hukkus 15 ja vigastada sai 70 inimest.

Pakistan on organisatsiooni Open Doors andmetel üks neist riikidest, kus kristlastel on kõige ohtlikum elada. Siiski elab Pakistanis 3,8 miljonit kristlast, riigis on elanikke kokku umbes 193 miljonit.