Klaus Schwab esinemas WEFi Davose kõnekoosolekul, 18.01.2023. Foto: Scanpix

Maailma Majandusfoorum muudetakse väidetavalt kokkusaamise platvormi asemel era- ja avaliku raha koostegevust haldavaks asutuseks ning Klaus Schwab asub juhtimisega otseselt mitte seotud ametisse.

86-aastane Schwab saatis oma lahkumisest teavitava kirja Maailma Majandusfoorumi (WEF) töötajatele laiali teisipäeval 21. mail. Organisatsiooni kõneisiku teatel paneb ta üleminekuperioodi käigus aasta lõpuks maha organisatsiooni juhiameti ja jätkab alates 2025. aasta jaanuarist WEF-i haldusnõukogu (Board of Trustees) juhina, vahendab uudistekanal Semafor

"Üleminekuperioodi" jooksul kavatsetakse WEF-ist teha kokkusaamise platvormi asemel maailma juhtiv avaliku- ja erasektori koostööd haldav asutus. 

Ühtlasi korraldab WEF ümber oma juhtimisstruktuuri.

Schwabi ameti võtab tõenäoliselt üle Norra konservatiivsesse Høyre parteisse kuuluv endine välisminster, senine WEF-i president Børge Brende.

Samas uudistekanal Politico kirjutas 2023. aasta jaanuaris, osutades 29 WEF-i siseringi kuuluvale inimesele, et Schwab käitleb WEF-i "perekonna pärandvarana" või pereärina, mille kohaselt läheks tegevjuhi amet üle ühele tema kahest lapsest, Nicole'ile või Olivierile. Mõlemad töötavad organisatsioonis kõrgetel kohtadel.  

Juhi vahetuse peab teadaolevalt heaks kiitma Šveitsi valitsus, kus WEF on juriidiliselt registreeritud ja mille Davose suusakuurordis toimuvad selle kõnekoosolekud.

Schwab arvas möödunud aasta jaanuaris, et ta jääb WEF-i juhi kohale veel "mitmekümneks aastaks". 

Schwab asutas Maailma Majandusfoorumi 1971. aastal ja on tänaseni jäänud selle ainsaks juhiks.

2023. aastal levis sotsiaalmeedias vandenõuteooria, et Klaus Schwab on ema kaudu suguluses Rothschildide aadliperekonna ja pangandusdünastiaga, kuid see väide lükati Reutersi ning paljude teiste korporatiivsete meediaasutuste tõigakontrollijate poolt ümber.

Toimetas Karol Kallas