Maailmapanga president David Malpass astus tagasi rahvusvahelise finantsasutuse juhi kohalt pärast kuid kestnud survet, milles meest süüdistati "kliimamuutuste eitamises".
Malpass nimetati ametisse 2019 president Donald Trumpi administratsiooni poolt. Ta andis septembris 2022 intervjuu, milles keeldus jaatamast kliimamuutuste fundamentalistide poolt kohustusliku usutunnistusena nõutud väidet, et planeedi soojenemine on põhjustatud peamiselt fossiilkütuste kasutamisest.
Hiljem Malpass tunnistas, et kliimamuutus on inimtekkeline ning lubas kahekordistada Maailmapanga poolt kureeritud kliimamuutuse vastase võitluse projektide finantseeringut 32 miljardi dollarini. Paraku oli sellest sammust karjääri päästmiseks liiga vähe ja liiga hilja ning Malpass loovutas positsiooni aasta enne ametiaja lõppemist, selgitades oma otsust sooviga "otsida uusi väljakutseid".
Malpassi ametist tagasi astumine ei tundu olevat kokkusattumus, kuna see langeb kokku Ühendriikide rahandusministriJanet Yelleni kavaga reformida ajalooliselt USA poolt domineeritud Maailmapanka, tuues põhifookusesse kliimapoliitikaga seotud sündikaatlaenude väljastamise.
USA presidendi administratsiooni poolt määratava Maailmapanga esimehe rolli täitjaks pakutakse hetkel nö. tavapäraseid kandidaate USA plutokraatlikest ringkondadest.
Maailmapanga uue presidendi kandidaatidena on mainitud nimesid nagu Rajiv Shah (Rockefelleri fondi praegune president), Samantha Power (USA endine suursaadik ÜRO juures ning "humanitaarsete sõdade" üks häälekamaid agitaatoreid) ning Indra Nooyi (endine Pepsico korporatsiooni juhatuse esimees).
Toimetas Adrian Bachmann