Kommunismiidee on visa surema. Foto: argus456/bigstockphoto.com

Postimehes on ilmunud lugu nn kodanikupalgast, mis kajastab pigem positiivses valguses pahempoolset ideed vara ümberjagamisest “sotsiaalse õigluse” nimel ning võitlusest “populismi ja neofašismiga”.

Artiklis tuuakse lõike Business Insideris ilmunud artiklist, mis sisuliselt propageerib professor Guy Standingi seisukohti, et elus mitte eriti hästi läinud inimestele raha jagamisega saaks seista vastu selliste poliitikute populaarsusele nagu Donald Trump, Marine Le Pen ja Geert Wilders.

Nagu rõhutab Business Insider, toetavad rahvale raha jagamist sellised ägedad sotsialistid nagu hiljuti USAs demokraatide leeris liigagi edukalt Hillary Clintoni vastu presidendikandidaadiks kandideerinud Bernie Sanders ja Briti leiboristide liider Jeremy Corbyn.

Viidatakse ka väidetavale toetusele parempoolsemate poliitiliste vaadetega inimeste poolt ning kõlama jääb hoiak, et mõte polegi tegelikult “hull”.

“Me elame kroonilise ebakindluse ja kasvava ebavõrdsuse ajastul,” sedastab Standing. “Meil on vaja uusi mehhanisme sissetuleku jaotamiseks.”

Donald Trumpi kohta, kes on lubanud aidata tekitada uusi töökohti Ameerika Ühendriikides ja teinud juba enne ametisseastumist selles vallas konkreetseid edusamme – mitmed suurfirmad on otsustanud oma tootmist laiendada või mitte välismaale kolida –, ütleb Standing, et too “mängib inimeste hirmudel”.