Harju maakohus otsustas eelmise kuu lõpus tühistada Liis Jürinele aprillis Toompeal ja Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldusele inimeste kutsumise eest politsei poolt määratud trahv, samuti mõisteti tema kasuks välja õigusabikulud.
Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna menetlustalituse üldsüütegude grupi vanemväärteomenetleja Kristel Proos otsustas juunis Jürist karistada 160 euro suuruse trahviga, kuna viimane olevat eiranud avaliku koosoleku pidamisele kehtestatud nõudeid. Täpsemalt süüdistati Jürinet selles, et ta olevat inimesi kutsunud üles minema Toompealt edasi Vabaduse väljakule. Facebookis ürituse jagamine tegi PPA silmis Jürinest ürituse korraldaja, mistõttu leiti, et ta "korraldajana eiras avaliku koosoleku pidamisele kehtestatud nõudeid, jättes koosolekust teavitamata Põhja prefektuuri, ei määranud korrapidajaid ega täitnud ise korrapidaja ülesandeid." Samuti olevat ta inimesi osalema kutsunud läbi avatud autoakna.
Kohus aga leidis, et Jürine mingit väärtegu toime pannud pole ja mõistis tema kasuks välja ka õigusabikulud summas 2040 eurot.
Jürine kirjeldas 11. aprilli sündmusi sotsiaalmeediapostituses. "Parkisin meie bussi ja tulin autost välja. Selleks ajaks, kui teisele poole kirikut jõudsin inimeste juurde, tulid kaks politseinikku minu suunas ja küsisid, kas mina olen Liis Jürine. Vastasin jah ja mul paluti endaga kaasa tulla," kirjutas ta. Tema kirjeldusel soovitasid politseinikud tal "parem koju ära minna" ja mitte Vabaduse platsile naasta. Jürine siiski läks meeleavaldusele tagasi ning pärast seda sai uue kutse ülekuulamisele.
"Kui viimased uurijad olid muidu toredad inimesed ja mängisid hästi, siis see vanemuurija naisterahvas oli väga "konkreetne" ja arvas, et tõmbab otsad kokku ükskõik siis kuidas…/…/Ühesõnaga näitas ta mulle pabereid minu ütlustega ja üritas mulle selgeks teha, et asi on tõsine – ma vaatasin talle otsa ja hakkasin naerma ja küsisin kas see on mingi nali või on see päriselt?" Sel ülekuulamisel sai Jürine ka süüdistusakti, kus tunnistajana esines toimunut väidetavalt pealt näinud abipolitseinik. Seejärel palkas Jürine end esindama advokaat Kalev Aaviku.
Järgnevalt anti PPA valesüüdistuse eest kohtusse ning esimene istung toimus asjas 4. oktoobril. Kohtus andsid PPA poolt ütlusi vanemuurija ja abipolitseinik ning tõenditena esitati üritusest tehtud videod. Otsuse langetamine lükati edasi 27. oktoobrile, kus Jürine õigeks mõisteti.
Jürine kirjeldust sündmustest saab täismahus lugeda tema Facebooki postitusest: