Kollaste vestide esindajad Eric Douet (keskel) ja Priscillia Ludosky (paremal) 27. novembril Pariisis läbirääkimistel ökoloogilise ja kaasava ülemineku ministri Francois de Rugyga (vasakul). Foto: Scanpix

Emmanuel Macroni "kliimamaksude" vastu vallandunud massilise nn kollaste vestide liikumise taga on väidetavalt naine, kelle veendumuse kohaselt peaks valitsus töötama kodanike heaks.

Ta nimi on Priscillia Ludosky ja ta elab maal, vahendab Actu.fr uudist The Daily Caller.

Võibolla sündis just Pariisis käimiseks kuluvast kopsakast bensiinirahast Ludovsky poolt algatatud petitsioon, millele kogunes vahemikus maist novembrini üle 800 000 allkirja.

Hetkeseisuga on allkirju kõnealusele petitsioonile kogunenud juba 1 123 435.

Protestide surve tõttu tühistas president Macron küll eile oma kütusemaksud, kuid liikumine paistab jätkuvat ning on üha enam suunatud ladviku vastu laiemalt.

Breitbarti andmetel on murekohtade loetellu lisandunud ka ÜRO rändeleppe teema ning sellega seonduv põliselanikkonna võõramaalastega asendamise risk ja üleüldine kaos.

Kollaste vestide ridades avaldavad meelt nii vasak- kui parempoolsete vaadetega lihtinimesed, kes on riigi sisuliselt peapeale pööranud.

Pariisi politsei sõnutsi on viimase kahe nädala jooksul saanud vigastada kümneid inimesi, sh vähemalt 10 kodanikku ning 20 korrakaitsjat.

Toimetas Urho Meister