Alex Jonesi konto Twitteris. Foto: Scanpix

Aastal 2015 Alex Jonesile antud intervjuus hoiatas konservatiivse portaali Drudge Report asutaja Matt Drudge, et sõltuvus sotsiaalmeediast võib saada saatuslikuks.

“Mina ei ole Facebookis. Mina sotsiaal[meediat] ei tee. See tilluke Twitteri asi mul on – juba see on veidi vastik,” ütles InfoWarsi rajajale üldiselt üliharva intervjuusid andev Drudge.

“Sa ju tead, et ma olen teinud internetti sama kaua, kui sina seda raadiosaadet, Alex. Sõna otseses mõttes iga päev… Ja ma ütlen sulle, ma olin seal enne Facebooki. Ma olin seal enne CNN.com’i. Ma olin seal enne enamikku neist kõigist.”

Ja “mul on väga selge arusaam sellest, mida internet endast kujutab. Ma olen vaba.”

Drudge tõi eeskujuks oma sõltumatust finantsasutustest ja internetihiidudest ning rõhutas, et ta ei vaja kummaltki ei kapitali ega veebiliiklust.

“Ma ei ole defineeritud selle poolt, mis internet nende sõnutsi on. Ma pean silmas Goldman Sachsi, ma pean silmas, kellesse nad investeerivad kui oma uusimasse idufirmasse,” jätkas Drudge.

“Ma olen jäänud neist kõigist täiesti sõltumatuks. Neist kõigist! Mind ei mõjuta ükski neist. Ma ei vaja liiklust Google’ilt.”

Drudge kritiseeris Räniorgu interneti “getostamise” eest ning põhjas globalistlikke korporatsioone selle eest, et nood on teinud internetist oma “mänguväljakud”, kust puudub loovus ja isikupära.

“Põhjus miks võrgus nii palju viha on… ajalehed nagu Washington Post jätavad võimaluse kommenteerimiseks. Neid ei huvita, mida sa ütled. Nad ei hooli, mida sa arvad. Seepärast tuleb see viha, et “oo, ma olen eetris kui kodanik ja ma tegutsen nende mänguväljakul.” Ehita ise omaenda mänguväljak!” soovitas Drudge kuulajaile.

“Sa saad YouTube’is kuulsaks… sa mängid Google’i põrguaugus. Tee ise endale koht. Internet võimaldab sul omaenda universumi luua. Miks triivid sa kellegi teise universumi suunas?”

“Nad võtavad su energia ja vastu ei saa sa mitte midagi,” kritiseeris Drudge sotsiaalmeedias vohavat nartsissismi.

“Ma lihtsalt hoiatan seda maad, et – ära hakka ekslikult arvama, et sa olete isiksus, kui sa oled Facebookis. Ei, sa ei ole! Sa oled ettur nende skeemis!”

Nagu nentis paar päeva tagasi InfoWarsi toimetaja Paul Joseph Watson, oli Drudge’il – kes “meid sotsiaalmeedia … ohtude eest korduvalt hoiatas” – õigus.

“Tal oli õigus, aga vähesed võtsid teda kuulda,” ütles Watson.

Samal ajal on selgunud, et äsja seitsmeks päevaks Alex Jonesi blokeerinud Twitter on kostitanut karistusega ka InfoWarsi, mis ei saa sama pika ajaperioodi jooksul sõnumeid postitada.

Mäletatavasti “puhastasid” end Jonesist ja InfoWarsist hiljuti otsekui koordineeritult praktiliselt kõik suuremad sotsiaalmeedia platvormid.