Endine kongresmen ja kahel korral vabariiklaste presidendikandidaadiks pürginud Ron Paul. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide lastearst ja poliitik Ron Paul kirjutab omanimelise mõttekoja portaalis, et Covid-19 Omikroni tüvi näitab, et vaktsineerimisest pole suuremat kasu ja vaatamata korrumpeerunud rahvatervisetööstuse pingutustele tähendab nimetatud tüve levik suure tõenäosusega "pandeemia" lõppu.  

Ajal kui kohtud põrmustavad Joe Bideni põhiseaduse vastaseid vaktsineerimissunde, kuulutasid autoritaarsed poliitikud, rahvatervisetööstuse bürokraadid ja korporatiivne peavoolumeedia välja uue Covidi tüve, mille tõttu saab taas korraldada sulgemisi ning piiranguid. Need inimesed kuulutavad, et kuna viimane kord ei olnud neist midagi kasu, siis on tore mõte üritada uuesti.  

Nimetatud autoritaaride jaoks oli Omkroni saabumise aeg täiuslik.

Omikroni tüvi avastati esmalt Lõuna-Aafrikas ja sellest ajast peale on Euroopa ja Ameerika Ühendriikide meedia käitanud selle kohta lõputult hirmulugusid. Autoritaarsed poliitikud kasutavad toodetud hirmu järjekordse vabaduse vastu suunatud rünnaku õigustamiseks. Euroopa on suuresti ennast kinni pannud ja vangilaagri olukorrast pole palju puudu. Austrias, Saksamaal ja mujal on ilma vaktsiinipassita kodanikest saanud mitte-inimesed.

Lõuna-Aafrika terviseametnikud kinnitavad, et Omikroni tüvi paistab olevat küll nakkavam kui eelmised tüved, kuid selle sümptomid on hulga leebemad – nagu seda tüüpi viirustega tavaliselt juhtub. Kuid ühiskonna sulgejad ei kuula sellist juttu. Alates Boris Johnsonist Ühendkuningriigis, kuni Bill de Blasioni New Yorki suurlinnas, andis Omikron suurepärase õigustuse nende terrorit taluma pidanud kodanike jätkuvaks türanniseerimiseks. 

Nagu oli oodata, avaldas Anthony Fauci arvamust uue tüve ohtlikkuse kohta ning hoiatas avalikkust vaktsineerimata inimeste "seninägematult suure surmade arvu" eest. Biden hoiatas samal laineharjal sõites, et vaktsineerimata inimesi ootab ees "surma talv".

Kuid ühest asjast korporatiivne peavoolumeedia ei räägi: Omikroni puhangud leiavad suuremas osas aset täielikult vaktsineeritud inimeste seas. Cornelli Ülikool, kus ülikoolilinnakust on 97 protsenti vaktsineeritud ja kus kehtib maskikandmise kohustus teatas, et lähevad meeletu Covid-19 puhangu tõttu taas üle ainult ilmavõrguõppele. Samamoodi Rahvuslik (Ameerika) Jalgpalliliiga (National Football League; NFL) lükkas Covidi puhangute tõttu möödunud nädalavahetusel edasi mitu mängu ja seda hoolimata sellest, et liiga on 100-protsendiliselt vaktsineeritud. Samamoodi teatas Rahvuslik Korvpalliliiga (National Basketball Association; NBA), et lähitulevikus lükatakse Covid-19 leviku tõttu edasi mitu mängu.    

Vaktsiinidest pole Covid-19 viiruse nakkuse ära hoidmiseks ja leviku tõkestamiseks kasu: kõige rohkem vaktsineeritud Ameerika Ühendriikide osariikides on kõige suurem juhtumite arv. Millest hoolimata kuulutavad "eksperdid", et Omikroni levikut aiatavad tõkestada ainult vaktsiinid. Järjest rohkem inimesi saavad aru, et sellised väited ei päde. Kui vaktsiinid levikut ei tõkesta, kuidas siis vaktsiinid saavad levikut tõkestada?

Samal ajal Lõuna-Aafrika, kus vaktsineerituse määr võrreldes lääneriikidega on tilluke, andis just teada, et Omikroniga satub haiglasse märkimisväärselt vähem inimesi kui varasemate tüvede puhul. Lõuna-Aafrika Covidi epideemia haldamise nõukoda saatis riigi terviseministrile kirja, et aeg oleks viiruse ohjeldamise püüdlused, kontaktide jälgimine ja karantiinid lõpetada.

Vaktsineerima Lõuna-Aafrika kaotab Covidi piirangud, samal ajal kui hüper-vaktsineeritud Põhjapoolkera riigid panevad ennast kinni. Midagi selles loos ei sobi kokku.

Fauci armastab kuulutada, et tema sõnade kahtluse alla seadmine tähendab teaduse kahtluse alla seadmist, kuid sellisel väitel pole teadusega mitte midagi pistmist. See osutab ainult võimu anastamisele. Fauci, poliitilised autoritaarid, Suure Ravimitööstuse korrumpeerunud miljardärid osutavad visa vastupanu ja nende jaoks on Omikron viimane lahing, millega õigustada türanniat ning tohutuid kasumeid. Kuid tegelik teadus nende juttu ei kinnita.

Omikron levib ja vaktsiinid seda ei peata. Tänaseni on ligi pooled Omikroni juhtumid sümptomiteta. Mõned eksperdid väidavad, et Omikron kuulutab Covid-19 lõppu. Samas me teame ka seda, et nii kaua kui rahvatervisetööstuses tegutsevad Fauci sugused inimesed, ei lõpe Covid-19 mitte kunagi. Kuid kui me paljastame šarlatanid ja liigkasuvõtjad, õnnestub meil oma vabadus tagasi võita!

Toimetas Karol Kallas