Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme rääkis 27. mail 2023 Riigikogu ees aset leidnud meeleavaldusel peetud kõnes, et Eestis on käimas liberaalglobalistliku eliidi revolutsioon, mille läbiviimiseks on valitsus tõusnud oma rahva vastu. Ta kutsus rahvast üles sellele vastu hakkama ning keelduma lömitamisest väärastunud ideoloogiate ees.

"Nüüd on meil võimul Kaja Kallas ja Reformierakond ja see on valitsus, mis vaenab oma rahvast. Vaenab, sest nad ei teeni eestlasi, nad teenivad kedagi teist ja midagi muud. Nemad teenivad liberaalglobalistlikku eliiti ja selle väärastunud ideoloogiat… ja eesti rahvas on neile takistuseks selle väärastunud, radikaalse, vihkajaliku ideoloogia elluviimisel," rääkis Helme meeleavaldusel.

"Eesti rahvas oma enamuses, oma normaalsuses ei ole nõus, et meile surutakse peale seda agendat, mis on välja mõeldud kusagil mujal. Mis näeb normaalsust millegina, mis tuleb ära hävitada. Eesti rahvas takistab hävitustööd normaalse perekonna kallal, normaalse omandi kallal, normaalse demokraatia kallal."

Helme sõnul on meil käimas revolutsioon, aga see on revolutsioon, mis toimub mitte alt üles, vaid ülevalt alla: "Mitte rahvas ei ole tõusnud valitsuse vastu, vaid Eestis on valitsus tõusnud oma rahva vastu." Selle revolutsiooni eesmärgiks on tema sõnul muuta valitsemiskorda, et meilt ära võtta meie vabadused, meie väärikus, meie rahvusriik ja meie raha.

"Mida me täna siin platsi peal teeme? Me ütleme selge sõnaga, et me ei ole nõus ja me hakkame vastu," rääkis Helme.

"Me kaitseme oma vabadust, me kaitseme oma lapsi, me kaitseme oma rahvusriiki, me kaitseme oma omandit, me kaitseme oma põhiseadust. Meie ei lase Reformierakonna ja tema käsilastest globalistidel ära hävitada Eestit! Meie ei lase ennast suruda põlvili! Me ei ole nõus lömitama väärastunud ideoloogiate ees! Me tõuseme üles ja hakkame vastu! Eesti Eest!" kuulutas Helme, millele järgnes rahva skandeerimine.

Toimetas Martin Vaher