Riigikogu liige Evelin Poolamets (EKRE) rõhutas 27. mail 2023 Riigikogu ees aset leidnud meeleavaldusel kõneledes, et Kaja Kallase valitsus lõhestab ohtlikul ajal rahvast "homoabielude" pealesurumisega ning peab võitlust laste õiguste vastu. Ta leiab, et koostöö otsimise asemel tehakse hoopis revolutsiooni, mida rahvas ei taha.

Head inimesed, kes te täna olete tulnud kaitsma tervet mõistust, normaalsust ja loomulikku abielu. Esmalt ma tahan kinnitada, et kõik, kes te täna siia olete kogunenud, seisate Eesti Vabariigi põhiseaduse eest," alustas Poolamets oma kõnet.

"Kui meie põhiseadus loodi, siis ei olnud mitte keegi põhiseaduse koostajatest kuulnud lühendit LGBT. Keegi ei pidanud silmas põhiseadusesse perekonna kaitset sõnastades, et jutt käib homoabieludest."

Poolametsa sõnul lõhestab Kaja Kallase valitsus ohtlikul ajal rahvast homoabielude pealesurumisega. Ta leiab, et selle asemel tuleks otsida hoopis koostööd, mitte teha revolutsiooni, mida rahvas ei taha.

Ühtlasi leiab Poolamets, et Kaja Kallas vajaks bioloogias järelaitamistunde, kuna ta väitis riigikogu kõnepuldist, et ka samasoolised võivad saada lapsi.

"Soovahetus on tänapäeva üks suurimaid valesid. Mehe ja naise sugu ei ole võimalik vahetada. Niinimetatud soovahetuse ainus tulemus on sandistamine. Mehed ei saa sünnitada ka siis, kui nad seelikutes ringi käivad," rääkis Poolamets.

Ta leiab, et tänapäeval on perekonna ja abielu vastane liikumine tugevam kui kunagi varem: "Sellepärast tühistas valitsus esimese asjana lasterikaste perede toetused. Sellepärast kiusavad nad meie lapsi koolides LGBT-propagandaga."

"See, mida võimule trüginud koalitsioon teeb, on võitlus emade ja naiste vastu. See on võitlus laste õiguste vastu. Selle vastu, et igal lapsel on õigus emale ja isale," rõhutas Poolamets ning lisas, et nüüd tahetakse see õigus juba eos ära võtta.

Tema sõnul on see aga alles algus: "Teie silme ees hakkab varsti jooksma õudusfilm soovahetusest. Ei ole hullemat asja, kui panna lapsi kahtlema oma bioloogilises soos. Kõigepealt sandistatakse abielu mõiste, seejärel sandistatakse kõige kaitsetumad… meie lapsed."

Poolamets lisas, et laste ja perede huvid tallatakse jalge alla sõgeda idee, ennekuulmatu vale nimel. "Kui me ei kaitse isegi oma lapsi, siis kuidas me suudame oma riiki kaitsta?" küsis ta lõpetuseks.

Toimetas Martin Vaher