Kohusetundlikud koristajad viskasid Itaalia muuseumis üles pandud installatsiooni prügikasti, olles veendunud, et tegu on pidulistest maha jäänud prügiga.

Installatsioon, mille nimeks oli “Kus me tantsime täna õhtul?”, pidi Milano kunstnike Sara Goldschmiedi ja Eleonora Chiari nägemuses viitama 1980ndate Itaalia poliitilisele korruptsioonile ja hedonismile, ent muuseumi koristajad ei osanud selles näha muud kui jäätmehunnikut, mille nad kooskõlas oma ametikohustustega muuseumisaalist kokku pühkisid ja kõrvaldasid.

Installatsioon koosnes maha visatud sigaretikonidest, puruks löödud veinipudelitest, serpentiinidest, katkistest riietest ja loosungitest, mis olid korrapäratult laotatud muuseumi põrandale.

Kui Põhja-Itaalia muuseumi “Museion” töötajad aga hommikul tööle tulid, arvasid nad, et põrandal vedelev kunstiteos kujutab endast energilistest pidulistest maha jäänud laga, mis tuleb kiiremas korras ära koristada.

Koristamine edenes kiiresti ning peagi oli põrandale asetatud installatsioon erinevatesse jäätmekäitlemiskonteineritesse sorteeritud.

Sündmust kommenteerides ütles muuseumi kuraator Letizia Ragaglia:

“Reede õhtul oli muuseumis kunstisündmus. Me andsime koristajatele korralduse kraamida ära prügi, ent jätta kõik muu puutumata.”

“Loomulikult pole me koristajatele öelnud, et nad võiksid kunsti ära koristada,” lisas Ragaglia.

Loe lisa siit ja siit.