Kodutu Londonis. Foto: Bigstockphoto

Koroonapandeemia ajal kehtestatud erimeetmete jõustamisest alates on enam kui 70 000 Suurbritannia leibkonda jäänud kodutuks, vahendab The Guardian.

Vaatamata valitsuse poolt vastu võetud seadusele, mis formaalselt keelab pandeemia ajal inimeste tänavale heitmise, pöördus 2020. aasta aprillist novembrini 207 543 leibkonda kohalike omavalitsuste poole saamaks abi kodutuse probleemile.

Nendest 70 309 olid juba kodu kaotanud ning 50 561 kõrgendatud riskiga eluase kaotada.

Leibkonnad kaotasid kodu vaatamata majutusasjade ministri Robert Jenricki 2020. aasta märtsis välja käidud lubadusele, et mitte kellelgi ei lasta koroonapandeemia tõttu oma elamispinda kaotada.  

Leiboristide partei variminister majutusküsimustes Thangam Debbonaire kommenteeris, et tooride valitsuse poolt välja käidud lubadus vältida kodutuse probleemi plahvatuslikku kasvu on jäänud täitmata.

Üürnike ühingu “Acorn” juhi Nick Ballard’i hinnangul on sajad tuhanded Briti krooni alamad sattunud kodutuse riskigruppi, samas kui valitsus on võtnud poliitilise kursi kaitsta kinnisvaraomanike huve.

Ballard nõuab oma pöördumises, et London austaks oma lubadust ning kehtestaks üürnike väljaviskamise keelu kuni eriolukorra lõpuni.

Andmed kogus 231 kohaliku omavalitsuse poolt avaldatud infole tuginedes kokku väljaanne Observer.

Toimetas Markus Järvi