Foto: Sparta Facebook'i leht

Koroonapiiranguid eiranud Tallinna spordiklubile Sparta läkitas terviseamet eelmise nädala alguses kahenädalase majandustegevuse peatamise otsuse. Samuti määrati spordiklubile juba varasemalt 2000 eurone sunniraha nõue, vahendavad Postimees ja ERR.

Oktoobri lõpus teatas terviseamet, et alustab koroonanõuete täitmisest keelduva Sparta spordiklubi suhtes haldusmenetlust, millega on võimalik klubi tegevus peatada või keelata. Eelmisel nädalal jõudis menetlus spordiklubi majandustegevuse sulgemise otsuseni.

"[Eelmise] nädala algul teatas terviseamet spordiklubile Sparta, et nad ei tohi teha majandustegevust järgneval kahel nädalal," ütles terviseameti pressiesindaja Merilin Vernik.

Seda, et spordiklubi ka suletuna püsiks, jälgib terviseameti järelvalve koostöös politseiga.

Varasemalt on terviseamet teinud spordiklubile ettekirjutuse, milles kohustati asutust viivitamatult täitma koroonaviiruse ohu tõrjumise nõudeid. Samuti määrati spordiklubile sunniraha 2000 eurot, mille spordiklubi oli nõus tasuma, kuid plaanis sunniraha nõude vaidlustada.

Sparta ei allu vaktsiiniapartheidile

Spartale anti korduvalt aega nõuete täitmist alustada, kuid tulemusteta.

Valitsuse koroonapoliitika raames on hetkel Eestis spordiklubidesse pääsemiseks kohustuslik esitada koroonatõend (kas vaktsineerimise või viimase kuue kuu jooksul läbipõdemise kohta), aga Sparta spordiklubi on tõendi kontrollimisest keeldunud.

Kuigi praegu suleti spordiklubi kaheks nädalaks, siis ettevõtte majandustegevus võidakse peatada ka kuni rikkumise kõrvaldamiseni või kuni valitsuse korraldusega seatud nõuete ära langemiseni.

Spartas treenitakse edasi

Kuigi Sparta Spordiseltsi majandustegevus on ajutiselt peatatud, saavad klubi sõnul spordisaale endiselt külastada Sparta spordiseltsi liikmed. Sparta spordiseltsi liikmeks saab astuda tasudes 49-eurose igakuise liikmemaksu ehk sisuliselt ei pruugi terviseameti ettekirjutusel erilist mõju klubile olla.

Terviseameti pressiesindaja Merilin Verniku sõnul ei olevat selline tegevus aga õiguspärane. Ta lisas, et terviseamet arutab Spartaga seonduvat ning otsustab siis edasised sammud.

"Me järelevalve käigus jälgime, kas terviseameti otsusest peetakse kinni või mitte," sõnas Vernik.

Toimetas Martin Vaher