Ingliskeelse maailma korporatistlik ajakirjandus andis Elon Muski ja Donald Trumpi X-i vestlusele ühiselt hävitava hinnangu. Alljärgnevalt on välja toodud mõned pealkirjad.
Kaastekstiks korporatistliku meedia kurjustamisele on siinkohal ära toodud Ameerika Ühendriikide ühe tuntuma telesaatejuhi Greg Guttfeldi (mõningaste liialdustega) arvamus Muski ja Trumpi arutelu kohta:
"See intervjuu on hea. Kuid selle juures on palju olulisem, et kaks maailma kõige olulisemat inimest on maailmas toimuva osas ühel meelel. Millest see räägib? Ilmselt üks läbi aegade mõjukam tehnoloogiageenius ja üks kõige mõjukam poliitik räägivad võrdsetel alustel väga paljudest asjadest ja Trump oskab kõiges, millest Musk räägib – energia, tehisaru ja majandusareng – kaasa rääkida. Mitte ükski poliitik pole võimeline tulevikuprobleemidest sellisel tasemel rääkima. Suuremal osal neist läheks vaja kümneliikmelist meeskonda, kes igas valdkonnas sooritaksid vajalikud uuringud ja poliitikul poleks peale seda ikkagi aimu, mida antud asjadest arvata."
Käesoleva ülevaate kirjutamise ajaks on Muski ja Trumpi juttu, vähemalt osaliselt, kuulanud 24 miljonit inimest. Rohkem kui 185 miljonit "vaatamist" võib tõlgendada erinevalt.
Musk väidab, et mõne tunni jooksul ulatus tema ja Trumpi vestluse kõigi puutuvate kontaktide arv ligikaudu ühe miljardini.
Korporatistliku ajakirjanduse pealkirjad
USA Today kirjutab: Trump sonis ja peksis segast terve Elon Muski intervjuu jooksul. See oli täielik läbikukkumine.
Sissejuhatus: "Elon Musk, kes on fašismi osas uudishimulik miljardär ja kellele meeldib kaisutada parempoolseid hulle, saab tõepoolest väga hästi hakkama parempoolsete poliitikute lolliks tegemisega."
Reuters: "Musk tegi soniva Trumpiga intervjuu, mida rikkusid tehnilised probleemid"
Atlantic: "Elon Musk korraldas Trumpi valimiskampaania ürituse" Alapealkiri: "X on äärmusparempoolsete jaoks turvaline keskkond."
Politico: Trumpi intervjuu Muskiga kujunes järjekordseks X-i katastroofiks
Independent: Trump kordas Muski intervjuu samu jutupunkte – kuid etteaste põhisündmuseks oli endise presidendi "soselemine" Alapealkiri: "Üks X-i kasutaja küsib, kas Trump peatas valimiskampaania ürituste korraldamise Eloni Twitteri intervjuu ajal toimunud tohutu soselemise tõttu?"
CNN-i tõigakontroll: Trump esitas vesteldes Elon Muskiga vähemalt 20 valeväidet
New York Times: Trump pakkus Elon Muskile tuntud valede pidusöögi. Alapealkiri: "Tõigakontroll Trumpi väidetele sisserände, asepresident Kamala Harrise, President Bideni ja palju muu kohta."
Financial Times: Donald Trump ja Elon Musk: lugu kahest raskustes sotsiaalmeedia ettevõtjast
Toimetas Karol Kallas