Sisserändajad saabumas Lesbose saarele 02.03.2020. Foto: Scanpix

Kreeka politsei arreteeris 33 mittetulundusühenduse töötajat, kes on väidetavalt seotud 32 erineva inimkaubanduse kuriteoepisoodiga.

MTÜ töötajaid, kes aitasid sisserändajaid Türgist Kreekasse, süüdistatakse organiseeritud kuritegevuses, luuretegevuses ja riigisaladuste röövimises, vahendab Kreeka Politsei esmaspäeval avaldatud teadet uudisteportaal ReMix.

Uurijate sõnul tegid MTÜ-lased koostööd inimkaubitsejatega ja aitasid sisserändajatel tungida Kreekasse nõustades neid krüpteeritud suhtlusrakenduste ja sotsiaalmeedia gruppide kaudu. Lisaks varustasid vabaühenduste töötajad kurjategijaid konfidentsiaalse infoga, sealhulgas detailse infoga Kreekasse tungimise teekondade kohta ja olulise teabega, kuidas kõige parem on Kreekasse tungida üle mere ning kuidas navigeerida Türgi rannikuvetes.

"Peitudes humanitaartegevuse taha, varustasid kahtlusalused Türgist tulevaid sisserändajate vooge konfidentsiaalse infoga nii suletud gruppide kui internetirakenduste kaudu," seisab politsei avalduses.

Politsei jälgis enne arreteerimist MTÜ-lasi mitmeid kuid ja ned abistasid selles Kreeka luureagentuurid ja terrorismivastased üksused. Kõik arreteeritud vabaühenduslased tegutsesid alates käesoleva aasta juunist Lesbose saarel.

Inimkaubitsejatest MTÜ-laste tegevus segas samuti Kreeka rannakaitse päästeoperatsioonide tegevust.

Väidetavate inimkaubitsejate ja MTÜ-de nimesid politsei ei avalikustanud. Politsei sõnul uurimine jätkub, et saada ülevaade vabaühenduslastest kurjategijate kuritegevuse ulatusest

Toimetas Karol Kallas