Teadusnõukoja liige Krista Fischer. Foto: akadeemia.ee

Teadusnõukoja liikme Krista Fischeri arvates ei olnud õige lubada sellisel moel SAPTK poolt Vabaduse väljakul korraldatud suurt meeleavaldust vaba ühiskonna kaitseks, kuna see läks tema sõnul üle igasuguse piiri. Fischer oleks toetanud selle ürituse ärakeelamise otsust, kuigi saab enda sõnul aru ka neist, kes õigustasid selle lubamist, vahendab Eesti Päevaleht.

"Sellisel moel seda lubada ei olnud õige. Deltatüvi on nii nakkav, et võis levida ka vabas õhus," kommenteeris Fischer hiljutist meeleavaldust. Peamiselt häiris Fischerit aga inimeste kohalesõitmine ühistranspordiga: "Aga peamiselt: selle võimaluse, et inimesi pannakse bussidesse ja tuuakse mujalt kohale, oleks kindlasti pidanud välistama. Fotodelt on näha, et Võrust, Valgast, Tartust ja mujalt kohale toodud olid peamiselt vanema generatsiooni esindajad, istusid bussis tihedalt koos ilma maskideta."

Fischer küsib, et mida sellega saavutati, et topiti kriisi haripunktis inimesed bussidesse ja veeti nad igast Eestimaa nurgast massimeeleavaldusele? "Kurdetakse ühiskonna lõhestamist, aga selline meeleavaldus lõhestab märksa rohkem," leiab Fischer.

Tema sõnul tekitab ka selline väga hea laulja nagu Tõnis Mägi nüüd inimestes vastakaid tundeid.

Toimetas Martin Vaher