Eesti Päevalehe arvamustoimetaja Krister Paris tunnistab, et kooseluseaduse järele pole vajadust, sest sihiks on ikkagi sooneutraalne abielu. Paris usub, et võimalik tagasilöök kooseluseaduse vastuvõtmisel saab olla vaid ajutine, ja kutsub inimesi "võitjate ja edukate" poolele üle tulema.
"Muidugi pole konkreetselt kooseluseaduse järele vajadust," kirjutab Paris. "Tegemist on umbes samasuguse poolfabrikaadiga kui telefonide multimeediasõnumid (MMS), mis mobiilsele andmesidele jalgu jäid. Küll jõutakse pärast maitse suhu saamist ka päristoote ehk sooneutraalse abieluni. Lihtne ja ühetaoline jääb ikka peale."
"Mingu kooseluseaduse rakendussätted praegu läbi või mitte, võimalik tagasilöök saab läänemaailma suundumusi arvestades olla ainult ajutine," leiab Paris ja kutsub kõiki võitjatega ühinema, sest "Võitjate ja edukate poolel on alati parem".
2014. aastal rõhutasid mitmed kooseluseaduse algatajad ja toetajad, et neil pole kavatsust muuta traditsioonilist arusaama abielust. Juunis 2014 riigikogus toimunud kooseluseaduse arutelul esitas sellekohase küsimuse Valdo Randperele (Reformierakond) IRL-i saadik Marko Pomerants.
"Kui ma nüüd täitsa aus olen, siis ma põhimõtteliselt ei näe ka selles probleemi, kui samasooliste abielu oleks lubatud. See on minu isiklik seisukoht. Ma tean, et sellele seisukohale Eestis täna enamiku inimeste toetust kindlasti ei ole, Eesti ühiskond selleks valmis ei ole," vastas Randpere toona.
"Ma ei usu, et see siinne kooseluseadus nüüd kuidagi kas sillutab teed sellele või takistab seda. Vaatamata sellele, kas see kooseluseadus on olemas või ei ole olemas, kunagi see samasooliste abielu lubamise või mittelubamise teema Eestis tuleb," ennustas Randpere.