Ameerika Ühendriigid lennutasid Olümpiale Imane Khelifi järgmise vastase Michaela Tysoni Pilt: ilmavõrgumeem/@ClownWorld_

Eesti tuntuima spordibioloogi Kristjan Porti sõnul kujutab olukord, kus kaks meest võistlevad naiste poksis naiste vastu ning võidavad Pariisi olümpiamängudel kuldmedalid, "üpris väikest sündmust".

Port esines Rahvusringhäälingu saates "Ringvaade". 

Spordibioloog põhjendas oma segadust, kes on naine, järgnevalt:

"Aga me arvame, et sugu on objektiivne ja siis küsime, kus raamatus see kirjas on? Siis võtad lahti juriidilise raamatu ja tuleb välja, et see on kirjas ainult sünnitunnistusel. Ei ole piisav. Siis sa võtad Maailma Terviseorganisatsiooni definitsiooni, seal öeldakse, et "tüüpiliselt". Siis võtad lahti meditsiinilise raamatu, seal on ka sõna "tüüpiliselt", aga veidi ka hormoonidest ja kromosoomidest, ja siis öeldakse, et "aga mitte ainult"."

Port arvas järgnevalt, et sugu ei olegi täpselt määratletud. Sport on tema sõnul traditsiooniline tegevus ja vanasti tegid sporti vanemad inimesed kui täna. Kuna hetkel teevad sporti nooremad inimesed, siis "hakatakse märkama, et bioloogiline maailm ei ole [kindlalt määratletud] kategooriatega maailm. Vaid kui midagi on ellujäämiseks oluline, kas indiviidile või grupile, siis neid tunnuseid on hästi palju ja variatsioon hästi suur."

Pordi sõnul on sugu määravaid tunnuseid ja asjaolusid üle kolmekümne, need omakorda võivad kõikuda suures ulatuses ja lõpuks sõltub ainult inimeste vahelistest kokkulepetest, kes on naine ja kes on mees.

Toimetas Karol Kallas