Austraalias läks kinni kristlastest abielupaari poolt välja antud pulmaajakiri, mille juurest peletati suunatud kampaania abil minema reklaamijad. Põhjus? Nad ei avaldanud pilte ega lugusid samasoolistest paaridest.
"Läinud aastal muudeti Austraalias seadusi, nii et samasoolistel paaridel on nüüd õigus abielluda," kirjutasid Luke ja Carla Burrell blogipostituses pealkirjaga Hüvastijätt. "Sellest ajast alates on meilt korduvalt küsitud, miks meie ajakirjas pole veel kõiki paare kajastatud. Hukkamõist tabas meid kui laviin."
Kui Burrellid üritasid hakata arutama selle üle, kuidas nad samasooliste "abielude" kajastamisse oma ajakirjas suhtuvad, võtsid LGBT-aktivistid näidata oma võimu rahamaailmas ning sundida neid oma soovidega arvestama – või uksed kinni panema.
"Selle asemel et anda meile ruumi oma mõtteid ja tundeid põhjendada, või näidata valmidust ja vaprust vestelda ja meie argumendid ära kuulata, on mõned lihtsalt pimesi nõudnud, et me poole valiksime," kirjutasid Burrellid. "Meie asi pole poolt valida, vaid armastada, olla kannatlikud ja lahked.
Meie ajakirja, meie tiimi ja meie reklaamijate vastu käivitati kampaania. Internetis on ahistatud ka abielupaare, kellest me oma ajakirjas kirjutanud oleme – olenemata sellest, mida nad isiklikult usuvad. See kurvastab meid väga."
Kui reklaamijad oma toetuse tagasi tõmbasid – kes hirmust kriitika ees, kes protesti märgiks ajakirja vastu – tuli Burrellidel oma kurvastuseks tõdeda, et nende poolt 12 aastat hoole ja armastusega tehtud töö polnud enam majanduslikult teostatav.
"Kuigi me armastasime oma tööd selle ajakirjaga väga ning tundsime rõõmu selle positiivsest mõjust, tuleb meil sellele peatükile oma elus praeguse seisuga punkt panna," kirjutasid nad.
Olles otsustanud ajakirja pigem kinni panna kui samasooliste "abieludest" lugusid ja fotosid avaldada, pidid nad sotsiaalmeedias mõnevõrra mõnitamist taluma.
"Tore! Mitte üksnes kitsarinnaline tegu, vaid ka väga rumal ärilisest seisukohast," kirjutas Facebookis Maria Harvey.
Kui LGBT-meelne veebileht PinkNews ajakirja White sulgemisest artikli avaldas, postitati selle alla hukkamõistvad ja parastavaid kommentaare.
"No lausa naerma ajab, kuidas need vagatsejad oma saatuse üle vinguvad," kirjutas Paul Pearson. "Keegi pole neid tsenseerinud, keegi pole neid kinni pannud. Ise tegid kohutava äriotsuse ja reklaamijad jätsid nad maha — sedasama juhtub väljaannetega iga päev. Nad otsustasid avalikult vagatseda, [ning] reklaamijad otsustasid, et ei taha oma brändi sellega seostada, ja lahkusid."
Kristlased reageerisid aga kurbusega ning väljendasid Facebookis kahetsust, et järjekordne jumalakartlik ettevõtmine homoaktivistide poolt põhja lasti.
"Väga kurb kuulda," kirjutas raadiojaama Christian Vision Radio Facebooki lehel Imelda Pavy. "Ma olen mõistnud, et tänapäeval ei saada aru sõnast "ei" – inimesed ei suuda endale tunnistada, et nad eksivad. Ja kui keegi neid korrigeerib, solvuvad nad sügavalt. Milline masendav sugupõlv."
Milton Medina kirjutas julgustuseks: "Ärge iial unustage, et teie tasu on taevas ja mitte selles maailmas."
Oli ka kristlasi, kes Burrellide pärast palvetasid.
Üks neist, kes nad oma südames Jumala ette tõi, oli Kelly Cathcart.
"Kallis taevane Isa, mina neid kahte ei tunne, kuid ma hüüan Su poole nende olukorra pärast," kirjutas Cathcart Facebookis. "Ma tänan Sind, et sa neid kindlana oma õpetuses hoiad. Õnnista neid, ma palun, ja mine nende ees, mis iganes ka ees ootab. Jeesuse nimel. Aamen."
LifeSiteNewsi uudise tõlkis Urho Meister