Facebooki poolt Lifesitenews'ile saadetud teade. Foto: kuvatõmmis

USA kristlik portaal Lifesitenews on saanud Facebookist permanentse keelu, mida sotsiaalmeediagigant õigustab sellega, et portaal postitas artikli, mis väidetavalt sisaldas koroonaviiruse vaktsiinide teemal väärinfot. Kõnealune artikkel juhtis tähelepanu uuringutele, mis puudutavad koroonavaktsiini kõrvalnähtusid ja võimalikke surmajuhtumeid.

"Meie leht eemaldati vaid seetõttu, et oleme jaganud arstide, õdede, teadlaste ja isegi varasema Pfizeri asepresidendi skeptilisi väljaütlemisi vaktsiinide suhtes. Samuti on ette võetud meie artiklid, mis on viidanud seostele vaktsiinide ja aborteeritud laste rakuliinide vahel. Suur tehnoloogiafirma vaigistab taaskord sõnavabadust," märkis Lifesitenews'i turundusjuht Rebekah Roberts.

Ta julgustas lehekülje lugejaid Lifesitenews'i lugusid endiselt Facebookis jagama ning soovitas jälgida väljaannet alternatiivsetel platvormidel, nagu Telegram, Gab, MeWe, Rumble ja Brighteon. Parim viis uudiseid jälgida on tema sõnul aga Lifesitenews'i uudiskirjaga liitumine.

Toimetas Jaanus Vogelberg