Reutersi majandusuudised annavad teada, et Hiina import tegi septembrikuus käesoleva aasta rekordi, samas kui eksport kasvas mõneti väiksemas tempos, ent samuti jõuliselt. Mõlemad arengud leidsid aset seoses Hiina suurimate kaubanduspartnerite koroonameetmete leevendamisega ning kaubavahetuse intensiivistumisega. Septembri ekspordinäitaja kasvas ligikaudu 10%.
Viimased makroökonoomilised andmed viitavad sellele, et Hiina ei ole mitte pelgalt oma positsiooni maailma suurima tööstusriigina konsolideerimas, vaid koroonakriisi järgselt edumaad suurendamas – seda peamiselt seoses teiste tööstusriikide aeglasema mobiliseerumisega koroonakriisi lahendamisel.
Pandeemiaspetsiifilised eksportkaubad (näomaskid, meditsiiniline varustus, jms) on Hiina ekspordibilansis tänase seisuga taandumas, samas kui tavapärane eksport on jätkamas kriisieelses rütmis.
Hiina import Taiwanilt kasvas 35,5% ja USAst 24,7%, samas kui Austraaliast pärit sisseveo puhul võis täheldada langustrendi 9,5% võrra.
Võimalik, et impordimahtude mõneti anomaalne langus roheliselt mandrilt oli Pekingi "karistus" Austraalia poolt esitatud soovile alustada Hiina suhtes rahvusvahelist uurimist seoses koroonaviiruse levikuga.
Zhongyuani panga peaökonomisti Wang Juni hinnangul näitavad andmed, et valitsuse meetmed majanduse stimuleerimiseks on vilja kandnud ning Hiina on sisuliselt naasnud kriisieelsesse majandusekspansiooni rütmi.
Hiina on maailma tööstusriikidest ainus, mis ka sellel aastal suudab näidata kõikide eelduste kohaselt kasvunumbreid, samas kui kõikide lääneriikide kogutoodangut on ootamas dramaatiline langus.
See asjaolu kiirendab eeldatavasti Hiina möödumist USAst maailma suurima majandusena mitte üksnes reaalse lisaväärtuse loomises (st. hinnatasemeid ostujõu pariteediga korrigeerides), vaid ka nominaalse siseriikliku kogutoodangu näitaja alusel.
Koroonakriisi eelsete projektsioonide kohaselt oodati Hiina möödumist USAst maailma suurima majandusena 2026–2027 vahemikul.