Vladimir Putin (vasakul) silmitsi Barack Obamaga G20 tippkohtumisel Hiinas. Foto: Aleksei Družinin, AFP/Scanpix

Avalikkust on raputanud Aleksei Družinini ülesvõte Vene presidendi Vladimir Putini ja tema USA ametivenna Barack Obama pilkudest G20 tippkohtumisel Hiinas.

Kaks liidrit rääkisid kohtumisel poolteist tundi kübersõja ja samuti Süüria teemadel. Teadaolevalt on nii NATO kui USA andnud teada, et kavatsevad vastata Venemaa võimalikele küberrünnakutele reaalsete ja füüsiliste sõjaliste sammudega.

Mõnede vaatlejate hinnangul on küberrünnakute puhul paljuski tegemist spekulatsioonidega, kelle tellimusel ja kust nad täpselt lähtuvad.

Samuti arutatakse USA ja Venemaa rollide vasturääkivuste üle Süürias. Erinevalt Lääne narratiivist ja üleüldisest käsitlusest nn peavoolumeedias kõlab teateid USA relvastusest islamistide (ISIS) kasutuses ning venelaste täppisrünnakutest, mille sihtmärgiks on seesama ISIS.

Nagu on väitnud vabariiklaste kandidaat USA presidendivalimistel Donald Trump, asutasid ISIS-e kas otse või kaudselt Barack Obama ja Hillary Clinton.

Fakt on see, et Obama võimuloleku ajal toimuvad Valges Majas regulaarselt islamiusul põhinevad üritused ning väidetavalt on majja alati teretulnud Moslemi Vennaskonna esindajad.

Mõtteainet analüütikutele on andnud G20 järel Moskvas asetleidnud kohutav liiklusõnnetus, kui Putini ametiautos hukkus laupkokkupõrkes hetkeliselt tema isiklik ja enimusaldatud autojuht.

On küsitud, kas ametiautot ramminud Mercedese juhtimine – mille juht on viimastel andmetel elus – võeti väljastpoolt üle.

Videot avariist võib vaadata siit:

https://www.youtube.com/watch?v=Y44IOZXEXCE